FØRSTE TRIUMFER: Allerede i sin første hele sesong vant Arsène Wenger dobbelen. Foto: AP 
FØRSTE TRIUMFER: Allerede i sin første hele sesong vant Arsène Wenger dobbelen. Foto: AP  Foto: John Stillwell

176 mann har prøvd seg som managere i Premier League siden Wenger ble ansatt – her er alle

Arsenal-manageren er enestående blant dagens Premier League-managere, men har nesten sju år igjen før han tar igjen Sir Alex Fergusons fartstidsrekord.

Denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Slik skaffer du deg Premier League!

Arsène Wenger forbereder seg i disse dager for 20. år på rad til en Premier League-sesong.

1. oktober er det nemlig 20 år siden han overtok ansvaret for Arsenal, og franskmannen har med det vært sjef for nordlonderne i 7251 dager.

Kun Sir Alex Fergusons 9704 dager er et antall høyere enn Wengers i Premier League-historien, og siden 66-åringen kom til England har hele 176 nye managere overtatt ansvaret for Premier League-klubber.

Totalt har de andre klubbene som har vært i Premier League foretatt 276 ulike managerielle endringer. Dette tallet er 100 større enn det foregående, fordi enkelte managere har hatt ansvaret for flere klubber. For eksempel Mark Hughes, som har vært involvert i fem ulike endringer da han har hatt ansvaret for både Blackburn, Manchester City, Fulham, QPR og nå senest Stoke.

Disse tallene inkluderer midlertidige managere, men selv når man kun ser på permanente managerløsninger er tallene urovekkende høye. 207 permanente ansettelser har det vært i Premier League siden den dagen Wenger første gang gav sitt navnetrekk på en Arsenal-kontrakt, fordelt på 42 klubber og 138 forskjellige managere.

Se oversikten over alle managerne som er blitt ansatt til å lede klubber i Premier League siden Wenger-ankomsten i statistikken nederst i saken!

Wenger overtok ansvaret etter to midlertidige managere i form av Stewart Houston og Pat Rice, som hadde ledet laget i henholdsvis fem og tre av de åtte første kampene den sesongen. Rice vant for øvrig alle sine tre kamper, og er den Arsenal-manageren med høyest prosentandel seire av samtlige i historien.

Siden har franskmannen vært Arsenals sjef, og har vunnet følgende troféer:

  • Premier League tre ganger (1997-98, 2001-02 og 2003-04)
  • FA-cupen seks ganger (1997-09, 2001-02, 2002-03, 2004-05, 2013-14 og 2014-15)
  • Charity Shield/Community Shield seks ganger (1998, 1999, 2002, 2004, 2014, 2015)

I tillegg har han sikret seg følgende individuelle priser:

  • Officer of the Order of the British Empire (2003)
  • Onze d'Or Coach of The Year fire ganger (2000, 2002, 2003, 2004)
  • Premier League Manager of the Season tre ganger (1998, 2002, 2004)
  • LMA Manager of the Year to ganger (2001–02, 2003–04)
  • Trenerprisen ved BBC Sports Personality of the Year to ganger: (2002, 2004)
  • FWA Tribute Award (2005)
  • English Football Hall of Fame (2006)
  • French Manager of the Year (2008)
  • IFFHS World Coach of the Decade (2001–2010)
  • Facebook Football Awards Manager of the Season (2014–15)
  • Premier League Manager of the Month 15 ganger

Klubbinfo:

Lagnavn: Arsenal Football Club
Kallenavn: The Gunners
Stiftet: 1886 som Dial Square, Woolwich Arsenal fra 1893, Arsenal fra 1914
Hjemmebane: Emirates Stadium (60,338)
Manager: Arsène Wenger
Eiere: Stan Kroenke, Alisher Usmanov
Styreformann: Sir Chips Keswick
Tabellplassering forrige sesong: 2. plass
Tabelltips forrige sesong: 2. plass

I den samme perioden har det vært store utskiftninger i alle andre klubber på engelsk fotballs øverste nivå.

Her er oversikten over hvordan klubbene i Premier League har håndtert sin managerposisjon siden oktober 1996:

Aston Villa - ti permanente og seks midlertidige managere

  • Brian Little, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 24. februar 1998
  • John Gregory, 25. februar 1998-24. januar 2002
  • John Deehan og Stuart Gray, midlertidige managere fra 24. januar 2002 til 5. februar 2002
  • Graham Taylor, 5. februar 2002 til 14. mai 2003
  • David O'Leary, 20. mai 2003 til 19. juli 2006
  • Martin O'Neill, 5. august 2006 til 9. august 2010
  • Kevin MacDonald, midlertidig manager fra 9. august 2010 til 8. september 2010
  • Gérard Houllier, 8. september 2010 til 1. juni 2011 (syk siste del)
  • Gary McAllister, midlertidig manager fra 23. april 2011 til 22. mai 2011
  • Alex McLeish, 17.juni 2011 til 14. mai 2012
  • Paul Lambert, 2. juni 2012 til 11. februar 2015
  • Scott Marshall, midlertidig manager fra 11. februar 2015 til 14. februar 2015
  • Tim Sherwood, 14. februar 2015 til 25. oktober 2015
  • Kevin MacDonald, midlertidig manager fra 25. oktober 2015 til 2. november 2015
  • Rémi Garde, 2. november 2015 til 29. mars 2016
  • Eric Black, midlertidig manager fra 29. mars 2016 til nedrykk i mai 2016

Overganger:

Inn: Granit Xhaka (Borussia Mönchengladbach, ca. 330 millioner kroner), Takuma Asano (Sanfrecce Hiroshima, ca. 10 millioner kroner), Rob Holding (Bolton, ca. 22 millioner kroner), Kelechi Nwakali (Diamond Football Academy, ca. 33 millioner kroner)
Ut: Mikel Arteta (lagt opp), Mathieu Flamini (frigitt), Tomás Rosicky (frigitt), Isaac Hayden (Newcastle, ca. 28 millioner kroner), Wellington Silva (Fluminense, ukjent), Daniel Crowley (Oxford, lån), Ryan Huddart (Eastleigh, lån) Jon Toral (Granada, lån), Wojciech Szczesny (Roma, lån), Stefan O'Connor (Maastricht, lån), Julio Pleguezuelo (Mallorca, lån)

Barnsley - én permanent manager

  • Danny Wilson, ledet laget opp i 1997 og gjennom hele 1997-98-sesongen til tross for nedrykk

Birmingham - to permanente og én midlertidig manager

  • Steve Bruce, opprykk i 2002, ledet dem først fire sesonger på øverste nivå og beholdt jobben ved nedrykk i 2006, opp igjen i 2007, ferdig i klubben 23. november 2007
  • Eric Black, midlertidig manager fra 23. november 2007 til 27. november 2007
  • Alex McLeish, 28. november 2007, beholdt jobben ved nedrykk i 2008, opp igjen 2009, ferdig i jobben etter nedrykk i mai 2011

Blackburn Rovers - ni permanente managere

  • Ray Harford, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 25. oktober 1996
  • Tony Parkes, 25. oktober 1996 til 1. juni 1997
  • Roy Hodgson, 1. juni 1997 til 21. november 1998
  • Brian Kidd, 4. desember 1998 til nedrykk i mai 1999
  • Graeme Souness, opprykk i 2001, ferdig i klubben 6. september 2004
  • Mark Hughes, 15. september 2004 til 3. juni 2008
  • Paul Ince, 22. juni 2008 til 16. desember 2008
  • Sam Allardyce, 17. desember 2008 til 13. desember 2010
  • Steve Kean, 13. desember 2010 til nedrykk i mai 2012

Blackpool - én permanent manager

  • Ian Holloway, ledet laget opp i 2010 og gjennom hele 2010/11-sesongen til tross for nedrykk

Bolton - fem permanente og én midlertidig manager

  • Colin Todd, opprykk i 1997, ferdig i jobben 22. september 1999
  • Sam Allardyce, opprykk i 2001, ferdig i klubben 29. april 2007
  • Sammy Lee, 30. april 2007 til 7. oktober 2007
  • Archie Know, midlertidig manager fra 17. oktober 2007 til 25. oktober 2007
  • Gary Megson, 25. oktober 2007 til 30. desember 2009
  • Owen Coyle, 8. januar 2010 til nedrykk i mai 2012

Bournemouth - én permanent manager

  • Eddie Howe, ledet dem opp i 2015 og er fremdeles manager

Bradford - tre permanente og én midlertidig manager

  • Paul Jewell, opprykk i 1999, ferdig i jobben 18. juni 2000
  • Chris Hutchings, 18. juni 2000 til 6. november 2000
  • Stuart McCall, midlertidig manager fra 6. november 2000 til 20. november 2000
  • Jim Jefferies, 20. november 2000 til nedrykk i mai 2001

Burnley - tre permanente managere

  • Owen Coyle, opprykk i 2009, ferdig i klubben 5. januar 2010
  • Brian Laws, 13. januar 2010 til nedrykk i mai 2010
  • Sean Dyche, ledet laget hele 2014/15-sesongen til tross for nedrykk, ledet dem opp igjen i 2016 og er fremdeles manager

Cardiff - to permanente og én midlertidig manager

  • Malky Mackay, opprykk i 2013, ferdig i klubben 27. desember 2013
  • David Kerslake, midlertidig manager fra 27. desember 2013 til 2. januar 2014
  • Ole Gunnar Solskjær, 2. januar 2014 til nedrykk i mai 2014

Charlton - fire permanente managere

  • Alan Curbishley, opprykk i 1999, beholdt jobben til tross for nedrykk i 1999/00, opp igjen i 2000, ferdig i klubben 8. mai 2006
  • Iain Dowie, 30. mai 2006 til 13. november 2006
  • Les Reed, 14. november 2006 til 24. desember 2006
  • Alan Pardew, 24. desember 2006 til nedrykk i mai 2007

Chelsea - ti permanente og fire midlertidige managere

  • Ruud Gullit, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 12. februar 1998
  • Gianluca Vialli, 12. februar 1998 til 12. september 2000
  • Graham Rix og Ray Wilkins, midlertidige managere fra 13. september 2000 til 17. september 2000
  • Claudio Ranieri, 18. september 2000 til 31. mai 2004
  • José Mourinho, 2. juni 2004 til 20. september 2007
  • Avram Grant, 29. september 2007 til 24. mai 2008
  • Luiz Felipe Scolari, 1. juli 2008 til 9. februar 2009
  • Ray Wilkins, midlertidig manager fra 9. februar 2009 til 16. februar 2009
  • Guus Hiddink, midlertidig manager fra 16. februar 2009 til 31. mai 2009
  • Carlo Ancelotti, 1. juni 2009 til 22. mai 2011
  • André Villas-Bosa, 22. juni 2011 til 4. mars 2012
  • Roberto Di Matteo, 4. mars 2012 til 21. november 2012
  • Rafa Benitez, midlertidig manager fra 21. november 2012 til 27. mai 2013
  • José Mourinho, 3. juni 2013 til 17. desember 2015
  • Guus Hiddink, midlertidig manager fra 19. desember 2015 til 15. mai 2016
  • Antonio Conte, ansatt 3. juli 2016 og fremdeles i jobben

Coventry - to permanente managere

  • Ron Atkinson, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i jobben 5. november 1996
  • Gordon Strachan, 5. november 1996 til nedrykk i mai 2001

Crystal Palace - seks permanente og fem midlertidige managere

  • Steve Coppell, opprykk i 1997, ferdig i klubben 13. mars 1998
  • Attilio Lombardo og Tomas Brolin, midlertidige managere fra 13. mars 1998 til 29. april 1998
  • Ron Noades og Ray Lewington, midlertidige managere fra 29. april 1998 til nedrykk i mai 1998
  • Iain Dowie, ledet klubben hele 2004/2005-sesongen til tross for nedrykk
  • Ian Holloway, opprykk i 2013, ferdig i klubben 23. oktober 2013
  • Keith Millen, midlertidig manager fra 23. oktober 2013 til 23. november 2013
  • Tony Pulis, 23. november 2013 til 14. august 2014
  • Keith Millen, midlertidig manager fra 14. august 2014 til 27. august 2014
  • Neil Warnock, 27. august 2014 til 27. desember 2014
  • Keith Millen, midlertidig manager 27. desember 2014 til 2. januar 2015
  • Alan Pardew, ansatt 2. januar 2015 og fremdeles i jobben

Derby - fem permanente og én midlertidig manager

  • Jim Smith, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 7. oktober 2001
  • Colin Todd, 8. oktober 2001 til 14. januar 2002
  • Billy McEwan, midlertidig manager fra 14. januar 2002 til 30. januar 2002
  • John Gregory, 30. januar 2002 til nedrykk i mai 2002
  • Billly Davies, opprykk i 2007, ferdig i klubben 26. november 2007
  • Paul Jewell, 28. november 2007 til nedrykk i mai 2008

Everton - seks permanente og to midlertidige managere

  • Joe Royle, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 27. mars 1997
  • Dave Watson, midlertidig manager fra 1. april 1997 til 31. mai 1997
  • Howard Kendall, 27. juni 1997 til 25. juni 1998
  • Walter Smith, 1. juli 1998 til 13. mars 2002
  • David Moyes, 15. mars 2002 til 1. juni 2013
  • Roberto Martínez, 5. juni 2013 til 12. mai 2016
  • David Unsworth, midlertidig manager fra 12. mai 2016 til 14. juni 2016
  • Ronald Koeman, ansatt 14. juni 2016 og fremdeles i jobben

Fulham - åtte permanente og én midlertidig manager

  • Jean Tigana, opprykk i 2000, ferdig i klubben 17. april 2003
  • Chris Coleman, 17. april 2003 til 11. april 2007
  • Lawrie Sanchez, 11. april 2007 til 21. desember 2007
  • Ray Lewington, midlertidig manager fra 21. desember 2007 til 30. desember 2007
  • Roy Hodgson, 30. desember 2007 til 30. juni 2010
  • Ray Lewington, midlertidig manager fra 1. juli 2010 til 29. juli 2010
  • Mark Hughes, 29. juli 2010 til 1. juni 2011
  • Martin Jol, 7. juni 2011 til 1. desember 2013
  • René Meulensteen, 1. desember 2013 til 14. februar 2014
  • Felix Magath, 14. februar 2014 til nedrykk i mai 2014

Hull - tre permanente og én midlertidig manager

  • Phil Brown, opprykk i 2008, ferdig i klubben 15. mars 2010
  • Iain Dowie, 17. mars 2010 til nedrykk i mai 2010
  • Steve Bruce, ledet dem to sesonger på øverste nivå etter opprykk i 2013 og beholdt jobben til tross for nedrykk i mai 2015. Opp igjen i 2016, men trakk seg 22. juli i år
  • Mike Phelan, midlertidig manager fra 22. juli og fremdeles i jobben

Ipswich - en permanent manager

  • George Burley, ledet dem to sesonger på øverste nivå etter opprykk i 2000 til nedrykk i mai 2002

Leeds - fire permanente og én midlertidig manager

  • George Graham, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 1. oktober 1998
  • David O'Leary, 1. oktober 1998 til 27. juni 2002
  • Terry Venables, 8. juli 2002 til 21. mars 2003
  • Peter Reid, 21. mars 2003 til 10. november 2003
  • Eddie Gray, midlertidig manager fra 10. november 2003 til nedrykk i mai 2004

Leicester - seks permanente managere

  • Martin O'Neill, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 1. juni 2000
  • Peter Taylor, 12. juni 2000 til 30. september 2001
  • Dave Bassett, 10. oktober 2001 til 6. april 2002
  • Micky Adams, 7. april 2002 til nedrykk i mai 2002
  • Nigel Pearson, opprykk i 2014, ferdig i klubben 30. juni 2015
  • Claudio Ranieri, ansatt 13. juli 2015 og fremdeles i jobben

Liverpool - sju permanente og én midlertidig manager

  • Roy Evans, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 12. november 1998. Fra 1. juli 1998 sammen med Gérard Houllier
  • Gérard Houllier, 1. juli 1998 til 14. oktober 2001 (pause grunnet sykdom)
  • Phil Thompson, midlertidig manager fra 14. oktober 2001 til 16. mars 2002
  • Gérard Houllier, 17. mars 2002 til 24. mai 2004
  • Rafael Benitez, 16. juni 2004 til 3. juni 2010
  • Roy Hodgson, 1. juli 2010 til 8. januar 2011
  • Kenny Dalglish, 8. januar 2011 til 16. mai 2012
  • Brendan Rodgers, 1. juni 2012 til 4. oktober 2015
  • Jürgen Klopp, ansatt 8. oktober 2015 og fremdeles i jobben

Manchester City - åtte permanente og én midlertidig manager

  • Joe Royle, opprykk i 2000, ferdig i klubben ved nedrykk i mai 2001
  • Kevin Keegan, opprykk i 2002, ferdig i klubben 11. mars 2005
  • Stuart Pearce, 21. mars 2005 til 14. mai 2007
  • Sven-Göran Eriksson, 6. juli 2007 til 2. juni 2008
  • Mark Hughes, 4. juni 2008 til 19. desember 2009
  • Roberto Mancini, 19. desember 2009 til 13. mai 2013
  • Brian Kidd, midlertidig manager fra 13. mai til 2013 til 14. juni 2013
  • Manuel Pellegrini, 14. juni 2013 til 30. juni 2016
  • Pep Guardiola, ansatt 1. juli 2016 og fremdeles i jobben

Manchester United - fire permanente og én midlertidig manager

  • Alex Ferguson, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 1. juni 2013
  • David Moyes, 1. juni 2013 til 22. april 2014
  • Ryan Giggs, midlertidig manager fra 22. april 2014 til 11. mai 2014
  • Louis van Gaal, 14. juli 2014 til 23. mai 2016
  • José Mourinho, ansatt 27. mai 2016 og fremdeles i jobben

Middlesbrough - fem permanente managere

  • Bryan Robson, hadde jobben da Wenger ble ansatt, beholdt jobben ved nedrykk i mai 1997, rykket opp igjen i 1998, ferdig i klubben 6. desember 2000
  • Terry Venables, 6. desember 2000 til 12. juni 2001
  • Steve McClaren, 12. juni 2001 til 11. mai 2006
  • Gareth Southgate, 7. juni 2006 til nedrykk i mai 2009
  • Aitor Karanka, opprykk i 2016 og fremdeles i jobben

Newcastle - 14 permanente og fem midlertidige managere

  • Kevin Keegan, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 8. januar 1997
  • Terry McDermott, midlertidig manager fra 8. januar 1997 til 14. januar 1997
  • Kenny Dalglish, 14. januar 1997 til 27. august 1998
  • Ruud Gullit, 28. august 1998 til 28. august 1999
  • Steve Clarke, midlertidig manager fra 28. august 1999 til 2. september 1999
  • Bobby Robson, 2. september 1999 til 30. august 2004
  • John Carver, midlertidig manager fra 11. september 2004 til 13. september 2004
  • Graeme Souness, 13. september 2004 til 2. februar 2006
  • Glenn Roeder, 2. februar 2006 til 6. mai 2007
  • Sam Allardyce, 15. mai 2007 til 9. januar 2008
  • Nigel Pearson, midlertidig manager fra 9. januar 2008 til 16. januar 2008
  • Kevin Keegan, 16. januar 2008 til 4. september 2008
  • Chris Hughton, midlertidig manager fra 8. september 2008 til 28. september 2008
  • Joe Kinnear, 29. september 2008 til 1. april 2009
  • Alan Shearer, 1. april 2009 til nedrykk i mai 2009
  • Chris Hughton, opprykk i 2010 til 6. desember 2010
  • Alan Pardew, 9. desember 2010 til 2. januar 2015
  • John Carver, midlertidig manager fra 2. januar 2015 til 26. januar 2015
  • John Carver, 26. januar 2015 til 10. juni 2015
  • Steve McClaren, 10. juni 2015 til 11. mars 2016
  • Rafa Benitez, 11. mars 2016 til nedrykk i mai 2016

Norwich - fem permanente managere

  • Nigel Worthington, ledet laget opp i 2004 og gjennom hele 2004/05-sesongen til tross for nedrykk
  • Paul Lambert, opprykk i 2011, ferdig i klubben 2. juni 2012
  • Chris Hughton, 7. juni 2012 til 6. april 2014
  • Neil Adams, 6. april 2014 til nedrykk i mai 2014
  • Alex Neil, ledet laget opp i 2015 og gjennom hele 2015/16-sesongen til tross for nedrykk

Nottingham Forest - tre permanente og to midlertidige managere

  • Frank Clark, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 19. desember 1996
  • Stuart Pearce, midlertidig manager fra 20. desember 1996 til 8. mai 1997
  • Dave Bassett, 8. mai 1997 til nedrykk i mai 1997, opprykk igjen i 1998, ferdig i klubben 5. januar 1999
  • Micky Adams, midlertidig manager fra 5. januar 1999 til 11. januar 1999
  • Ron Atkinson, 11. januar 1999 til nedrykk i mai 1999

Portsmouth - seks permanente og én midlertidig manager

  • Harry Redknapp, opprykk i 2003, ferdig i klubben 24. november 2004
  • Velimir Zajec, 24. desember 2004 til 7. april 2005
  • Alain Perrin, 7. april 2005 til 24. november 2005
  • Joe Jordan, midlertidig manager fra 24. november 2005 til 7. desember 2005
  • Harry Redknapp, 7. desember 2005 til 25. oktober 2008
  • Joe Jordan, midlertidig manager fra 25. oktober 2008 til 28. oktober 2008
  • Tony Adams, 25. oktober 2008 til 9. februar 2009
  • Paul Hart, 9. februar 2009 til 24. november 2009
  • Avram Grant, 26. november 2009 til nedrykk i mai 2010

QPR - fire permanente og tre midlertidige managere

  • Neil Warnock, opprykk i 2011, ferdig i klubben 8. januar 2012
  • Mark Hughes, 10. januar 2012 til 23. november 2012
  • Mark Bowen, midlertidig manager fra 23. november 2012 til 24. november 2012
  • Harry Redknapp, 24. november 2012 til nedrykk i mai 2013, opprykk igjen i 2014, ferdig i klubben 3. februar 2015
  • Kevin Bond og Chris Ramsey, midlertidige managere fra 3. februar 2015 til 12. februar 2015
  • Chris Ramsey, 12. februar 2015 til nedrykk i mai 2015

Reading - tre permanente managere

  • Steve Coppell, opprykk i 2006, ledet klubben i to sesonger på øverste nivå til nedrykk i mai 2008
  • Brian McDermott, opprykk i 2012, ferdig i klubben 11. mars 2013
  • Nigel Adkins, 26. mars 2013 til nedrykk i mai 2013

Sheffield United - en permanent manager

  • Neil Warnock, ledet laget opp i 2006 og gjennom hele 2006/07-sesongen til tross for nedrykk

Sheffield Wednesday - tre permanente og én midlertidig manager

  • David Pleat, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 3. november 1997
  • Peter Shreeves, midlertidig manager fra 3. november 1997 til 14. november 1997
  • Ron Atkinson, 14. november 1997 til 17. mai 1998
  • Danny Wilson, 6. juli 1998 til 21. mars 2000
  • Peter Shreeves, midlertidig manager fra 21. mars 2000 til nedrykk i mai 2000

Southampton - tolv permanente og én midlertidig manager

  • Graeme Souness, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 1. juni 1997
  • Dave Jones, 23. juni 1997 til 27. januar 2000
  • Glenn Hoddle, 28. januar 2000 til 28. mars 2001
  • Stuart Gray, 30. mars 2001 til 21. oktober 2001
  • Gordon Strachan, 22. oktober 2001 til 13. februar 2004
  • Steve Wigley, midlertidig manager fra 13. februar 2004 til 4. mars 2004
  • Paul Sturrock, 4. mars 2004 til 23. august 2004
  • Steve Wigley, 23. august 2004 til 10. desember 2004
  • Harry Redknapp, 8. desember 2004 til nedrykk i 2005
  • Nigel Adkins, opprykk i 2012 til 18. januar 2013
  • Mauricio Pochettino, 18. januar 2013 til 27. mai 2014
  • Ronald Koeman, 16. juni 2014 til 14. juni 2016
  • Claude Puel, ansatt 30. juni 2016 og fremdeles i jobben

Stoke - to permanente managere

  • Tony Pulis, opprykk i 2008, ferdig i klubben 21. mai 2013
  • Mark Hughes, ansatt 30. mai 2013 og fremdeles i klubben

Sunderland - tolv permanente og én midlertidig manager

  • Peter Reid, hadde jobben da Wenger ble ansatt og beholdt jobben til tross for nedrykk i mai 1997, opprykk igjen i 1999, ferdig i klubben 7. oktober 2002
  • Howard Wilkinson, 10. oktober 2002 til 10. mars 2003
  • Mick McCarthy, 12. mars 2003, beholdt jobben etter nedrykk i mai 2003, opprykk igjen i 2005, ferdig i klubben 6. mars 2006
  • Kevin Ball, midlertidig manager fra 7. mars 2006 til nedrykk i mai 2006
  • Roy Keane, opprykk i 2007, ferdig i klubben 4. desember 2008
  • Ricky Sbragia, 4. desember 2008 til 24. mai 2009
  • Steve Bruce, 3. juni 2009 til 30. november 2011
  • Martin O'Neill, 3. desember 2011 til 30. mars 2013
  • Paolo Di Canio, 31. mars 2013 til 22. september 2013
  • Kevin Ball, midlertidig manager fra 22. september 2013 til 8. oktober 2013
  • Gustavo Poyet, 8. oktober 2013 til 16. mars 2015
  • Dick Advocaat, 17. mars 2015 til 4. oktober 2015
  • Sam Allardyce, 9. oktober 2015 til 22. juli 2016
  • David Moyes, ansatt 23. juli 2016 og fremdeles i jobben

Swansea - fire permanente og en midlertidig manager

  • Brendan Rodgers, opprykk i 2011, ferdig i klubben 1. juni 2012
  • Michael Laudrup, 15. juni 2012 til 4. februar 2014
  • Garry Monk, 4. februar 2014 til 9. desember 2015
  • Alan Curtis, midlertidig manager fra 9. desember 2015 til 18. januar 2016
  • Francesco Guidolin, ansatt 18. januar 2016 og fremdeles i jobben

Tottenham - elleve permanente og fire midlertidige managere

  • Gerry Francis, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 19. november 1997
  • Christian Gross, 25. november 1997 til 5. september 1998
  • David Pleat, midlertidig manager fra 30. august 1998 til 3. oktober 1998
  • Chris Hughton, også midlertidig manager i samme periode, men kun fra 7. september 1998 til 1. oktober 1998
  • George Graham, 5. oktober 1998 til 16. mars 2001
  • David Pleat, midlertidig manager fra 16. mars 2001 til 2. april 2001
  • Glenn Hoddle, 2. april 2001 til 21. september 2003
  • David Pleat, midlertidig manager fra 21. september 2003 til 3. juni 2004
  • Jacques Santini, 3. juni 2004 til 5. november 2004
  • Martin Jol, 5. november 2004 til 25. oktober 2007
  • Clive Allen og Alex Inglethorpe, midlertidige managere fra 25. oktober 2007 til 29. oktober 2007
  • Juande Ramos, 27. oktober 2007 til 25. oktober 2008
  • Clive Allen, midlertidig manager fra 25. oktober 2008 til 26. oktober 2008
  • Harry Redknapp, 26. oktober 2008 til 13. juni 2012
  • André Villas-Boas, 6. juli 2012 til til 16. desember 2013
  • Tim Sherwood, 16. desember 2013 til 13. mai 2014
  • Mauricio Pochettino, ansatt 27. mai 2014 og fremdeles i jobben

Watford - fire permanente managere

  • Graham Taylor, ledet dem til opprykk i 1999 og beholdt jobben hele 1999/00-sesongen til tross for nedrykk
  • Aidy Booothroyd, ledet dem til opprykk i 2006 og beholdt jobben hele 2006/07-sesongen til tross for nedrykk
  • Quique Sánchez Flores, overtok etter opprykket i 2015, 5. juni 2015 til 15. mai 2016
  • Walter Mazzarri, ansatt 1. juli 2016 og fremdeles i jobben

West Bromwich - ni permanente og fire midlertidige managere

  • Gary Megson, ledet dem til opprykk i 2002 og beholdt jobben hele 2002/03 sesongen til tross for nedrykk, opprykk igjen i 2004, ferdig i jobben 26. oktober 2004
  • Frank Burrows, midlertidig manager fra 27. oktober 2004 til 8. november 2004
  • Bryan Robson, 9. november 2004 til nedrykk i mai 2006
  • Tony Mowbray, opprykk i 2008 til nedrykk i mai 2008
  • Roberto Di Matteo, opprykk i 2010 til 6. februar 2011
  • Michael Appleton, midlertidig manager fra 6. februar 2011 til 14. februar 2011
  • Roy Hodgson, 14. februar 2011 til 13. mai 2012
  • Steve Clarke, 8. juni 2012 til 14. desember 2013
  • Keith Downing, midlertidig manager fra 14. desember 2013 til 9. januar 2014
  • Pepe Mel, 9. januar 2014 til 12. mai 2014
  • Alan Irvine, 14. juni 2014 til 29. desember 2014
  • Rob Kelly, midlertidig manager fra 29. desember 2014 til 1. januar 2015
  • Tony Pulis, ansatt 1. januar 2015 og fremdeles i jobben

West Ham - åtte permanente og to midlertidige managere

  • Harry Redknapp, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 9. mai 2001
  • Glenn Roeder, 9. mai 2001 til 24. april 2003
  • Trevor Brooking, midlertidig manager fra 24. april 2003 til nedrykk i mai 2003
  • Alan Pardew, opprykk i 2005, ferdig i klubben 11. desember 2006
  • Alan Curbishley, 13. desember 2006 til 3. september 2008
  • Kevin Keen, midlertidig manager fra 3. september 2008 til 15. september 2008
  • Gianfranco Zola, 15. september 2008 til 11. mai 2010
  • Avram Grant, 3. juni 2010 til 15. mai 2011
  • Kevin Keen, midlertidig manager fra 15. mai 2011 til nedrykk i mai 2011
  • Sam Allardyce, opprykk i 2012 til 24. mai 2015
  • Slaven Bilic, ansatt 9. juni 2015 og fremdeles i jobben

Wigan - fire permanente og én midlertidig manager

  • Paul Jewell, opprykk i 2005 til 14. mai 2007
  • Chris Hutchings, 14. mai 2007 til 5. november 2007
  • Frank Barlow, midlertidig manager fra 5. november 2007 til 26. november 2007
  • Steve Bruce, 26. november 2007 til 3. juni 2009
  • Roberto Martínez, 15. juni 2009 til nedrykk i mai 2013

Wimbledon - to permanente og én midlertidig manager

  • Joe Kinnear, hadde jobben da Wenger ble ansatt, ferdig i klubben 9. juni 1999
  • Egil «Drillo» Olsen, 9. juni 1999 til 1. mai 2000
  • Terry Burton, midlertidig manager fra 1. mai 2000 til nedrykk i mai 2000

Wolverhampton - tre permanente managere

  • Dave Jones, ledet dem til opprykk i 2003 og beholdt jobben gjennom hele 2003/04-sesongen til tross for nedrykk
  • Mick McCarthy, opprykk i 2009, ferdig i klubben 14. februar 2012
  • Terry Connor, 24. februar 2012 til nedrykk i mai 2012

Slik skaffer du deg Premier League!