
Verdens beste håndballspiller kan miste OL
– Det ser litt dårlig ut, sier Romanias landslagssjef.
ULSTEINVIK (TV 2): Cristina Neagu fikk den prestisjetunge tittelen "mest verdifulle spiller" etter Romanias VM-bronse i desember, og ble kåret til verdens beste håndballspiller i 2015.
Bakspilleren er hovedårsaken til at Romania regnes som medaljefavoritt i OL, men 12 dager før OL står 27-åringen i fare for å miste mesterskapet.
– Hun sliter med en skade i låret, forklarer Romanias svenske landslagssjef, Thomas Ryde, til TV 2.
– Men hun rekker OL?
– Det håper jeg, men det ser litt dårlig ut ut, svarer en bekymret Ryde.
Strekk i låret
Neagu har ikke spilt noen av kampene til Romania i den pågående firenasjonersturneringen i Ulsteinvik.
– Det er en strekk i låret. Vi prøver å løse problemet nå så det ikke blir verre før OL. Jeg har slitt med det noen uker, og når jeg har begynt å trene igjen har smertene kommet, og så må jeg hvile igjen. Nå prøver jeg å hvile helt frem til OL og tror jeg kommer til å bli klar.
– Det er synd
Thorir Hergeirsson håper den rumenske stjernen rekker Rio-lekene.
– Det er veldig synd, både for henne og rumenerne, og ikke minst for OL, om hun ikke er i slag der, for hun er en stjernespiller.
Norge møter Romania i gruppespillet i Brasil, og med Neagu bøir de en av de tøffeste utfordrerne, men i Ulsteinvik har rumenerne slitt og tapt alle sine kamper.
– Du ser i turneringen at Romania er veldig svekket uten henne. Hun er 80 prosent av laget, så det er synd for de, mener Nora Mørk.
Norge møter Frankrike i sin siste kamp i firenasjonersturneringen, som er den siste generalprøver før OL.