
Bassisten gir seg – fremtiden til AC/DC står i fare
Det blir ikke mange igjen i det kjente rockebandet når bassist Cliff Williams forlater gruppa.
Det legendariske rockebandet AC/DC mistet to av sine bandmedlemmer i 2014, og et tidligere i år.
Nå velger også bassisten Cliff Williams (66) å gå av med pensjon.
– Jeg forlater turnélivet og innspillingene. Dette har vært det jeg har gjort i 40 år, men etter denne turneen, så slutter jeg med turneer og med innspillinger, sa bassisten til Gulfshore News i Florida ifølge The Guardian.
Mange tror nå gruppen går en usikker fremtid i møte på grunn av alle som har forlatt bandet de siste par årene.
Av den opprinnelige band-besetningen vil det til slutt bare bli gitaristen Angus Young igjen.
Mistet flere
Når Williams nå trekker seg fra bandet han ble en del av i 1978, er gruppen veldig redusert.
Gitaristen som var med fra starten av bandets historie, Malcom Young forlot bandet i september 2014 etter at han ble syk og offer for demens.
Trommisen Phil Rudd sluttet i bandet i november 2014 etter at han ble straffeforfulgt i New Zealand, og dømt til husarrest.
Vokalisten Brian Johnson forlot AC/DC tidligere i år etter at doktoren hans kom fram til at han ville miste hørselen permanent om han ikke trakk seg fra turneen umiddelbart.
Sistnevnte ble erstattet av Guns N'Roses vokalisten Axl Rose for å fullføre den påbegynte turneen.
Young og Rudd ble erstattet av Stevie Young, Malcoms nevø, og Chris Slade.