
Paris-terroristen sendte dobbeltdrapet direkte på Facebook
Ekteparets tre år gamle sønn skal ha vært i sjokk da han ble funnet.
Drapet på en fransk politimann og hans politiansatte kone ble filmet av gjerningsmannen og sendt direkte på Facebook Live, ifølge en politikilde.
Gjerningsmannen, 25 år gamle Larossi Abballa, som var nabo med familien, ble skutt og drept da politiet stormet leiligheten mandag kveld.
– Live-streamet drapene
To personer er siden pågrepet i forbindelse med knivdrapene, opplyste fransk politi tirsdag. De to skal ha forbindelser med Abballa.
Ifølge to politikilder filmet gjerningsmannen knivdrapet på ekteparet slik at det ble sendt direkte på Facebook Live.
Kontoen er nå sperret. En politikilde sier at angriperen underveis stanset opp og lurte på hva han skulle gjøre med politiekteparets tre år gamle sønn.
Treåringen unnslapp angrepet uten fysiske skader, men var i sjokk da han ble funnet av politiet.
Angrepet fant sted i et boligstrøk i Magnanville, om lag 50 kilometer nordvest for Paris og rundt 20 kilometer fra Les Mureaux, der politimannen jobbet.
Tidligere terrordømt
IS' propagandaorgan Amaq har hevdet at gjerningsmannen tilhørte jihadistgruppen.
Mannen skal ifølge vitner ha ropt «Allahu Akbar» (Gud er stor) mens han knivstakk politimannen og kona. Tirsdag morgen melder BFMTV at gjerningsmannen ble dømt til tre års fengsel i 2013 for å ha planlagt terrorhandlinger. Han skal ha vært involvert i en ekstremistgruppe med bånd til Pakistan.
(©NTB/TV 2)