
Fly styrtet i New York
Piloten omkom da veteranfly fra andre verdenskrig styrtet i elven.
Et fly styrtet natt til lørdag norsk tid i Hudson-elven i New York.
En redningsaksjon er iverksatt, og en film lagt ut på Periscope viser at flere båter kjører ut mot flyet som ligger på elven.
I bakgrunnen høres politiradioen og sirener.
Ifølge NBC New York er det snakk om et gammelt fly fra andre verdenskrig som har gått ned. De skriver at det er en P-47 Thunderbolt fra American Airpower Museum.
Nyhetsbyrået Reuters skriver at piloten er funnet død i den ødelagte flykroppen. Først var det meldt om at piloten var tatt opp av elven, og ble fraktet til sykehus med lettere skader. Dette viste seg å ikke stemme.
New York-politiet skriver i en pressemelding at den omkomne er en 56 år gammel mann.
Meldingene kom like etter at et Air France-fly fikk tekniske problemer og måtte returnere til Paris.
Slik var det i cockpiten da flyet måtte nødlande i Hudson-elven
I januar 2009 nødlandet et passasjerfly fra US Airways på Hudson-elven. Alle 155 om bord overlevde den dramatiske landingen.