TILBAKE: Morten Gamst Pedersen er tilbake i trening.
Foto: Vegard Grøtt / NTB scanpix
TILBAKE: Morten Gamst Pedersen er tilbake i trening. Foto: Vegard Grøtt / NTB scanpix

Gamst tilbake på treningsfeltet

Morten Gamst Pedersen (33) ser endelig ut til å være kvitt lyskeproblemene.

Rosenborg-spilleren har kun spilt en cupkamp for Rosenborg denne sesongen. 29. april ble han operert for idrettsbrokk i Tyskland. Nå er han endelig på vei tilbake.

– Det er en befrielse å få være ute, få litt luft og være med på fellestreningene. Det er deilig, sier han til adressa.no.

Vanligvis tar det ikke så lang tid å komme tilbake etter en slik operasjon, men for «Gamsten» har ytterligere smerter i lysken gjort at det har tatt lengre tid.

Medisinsk koordinator i klubben, Haakon Schwabe, sier det fortsatt vil ta minst 14 dager til før «Gamsten» er kampklar.

– Misforstå meg rett, men dette er en kjempefin plass å være skadd på. Vi er serieledere, det er godt humør og positiv stemning. Da er det lettere å være her. Det er morsomt å se kampene, og jeg prøver å støtte så godt jeg kan fra den posisjonen jeg er i, men til sjuende og sist vil jeg bli frisk. Det er det som har førsteprioritet, sier han. (©NTB)

Mer innhold fra TV 2