
Rumenere dømt: «Vi stjal for å more oss i Danmark»
Fire rumenske menn kom med en oppsiktsvekkende innrømmelse da de stod tiltalt for råfrekke PIN-kodetvyerier i byretten i København.
– Vi kom til Danmark for å ha det moro! Og når mulighetenv ar der, så stjal vi!
Det skal de fire rumenerne ha forklart i byretten i dag, ifølge Ekstra Bladet. To menn og to kvinner satt på tiltalebenken. De må svare for en lang rekke frekke tyverier der de har tatt ut penger etter å ha stjålet PIN-kodene og bankkortet til intetanende ofre.
Metoden deres var grovt sett slik:
- Først lurte de til seg offerets PIN-kode i kassen på en butikk, for eksempel ved å titte over skuldrene.
- Deretter nasket de etter betalingen var gjennomført til seg bankkortet ...
- ... før de beinet avgårde til nærmeste minibank for å tømme kontoen innen det intetanende offeret kunne oppdage at de var uten kort.
Frekkasene klarte å få ut 122.000 danske kroner til å finansiere moroa si før de slutt åkte inn bak lås og slå i Vestre Fængsel.
– «Trick-tyverierne» var organiserte, og rumerne kom utelukkende til Danmark for å stjele, slo byretten fast.
De fire fikk fra ni måneder til ett år fengsel, samt seks års innreiseforbud i Danmark. To av de dømte er også tidligere domfelt i Danmark.
