Mann slått i hodet med hammer utenfor utested i Oslo
To personer pågrepet etter voldsomt slagsmål.
Like før kl 03.00 rykket politiet i Oslo ut til et utested i Thorvald Meyers gate.
– Vi fikk meldinger fra flere om at en person hadde blitt slått i hodet med en hammer. Da vi ankom påtraff vi en mann som blødde kraftig fra hodet, sier operasjonsleder Vidar Pedersen til TV 2.
Mannen, som hadde to kutt i hodet og muligens hjernerystelse, ble fraktet til legevakten i en ambulanse.
Ble tatt hånd om av dørvakt
– Vi har pågrepet en person. En dørvakt på utestedet hadde tatt kontroll på gjerningspersonen etter hendelsen, forteller operasjonslederen.
Etter hvert ble ytterligere en person pågrepet i forbindelse med overfallet. Den fornærmede skal være ansatt på utestedet.
Ingenting som tyder på gjengkriminalitet
Natt til søndag ble det løsnet flere skudd i Grensen, midt i Oslo sentrum. Politiet setter den hendelsen i sammenheng med en gjengkonflikt.
Så langt et det ingenting som tyder på at nattens overfall i Thorvald Meyers gate er av samme karakter.
– Vi har så langt ingenting som indikerer at dette er et gjengslagsmål, eller at hendelsen kan knyttes opp mot gjengproblematikken, men vi utelukker selvsagt ingenting, sier Pedersen.
