
Henrik Kristoffersen to hundredeler fra VM-medalje
– Når man ikke kjører bedre, fortjener man ikke medalje.
Jean-Baptiste Grange leverte en råsterk andreomgang i søndagens VM-slalåm og kjørte seg opp fra femteplass til gullmedalje.
Verken Marcel Hirscher eller Alexander Khoroshilov klarte å følge opp sterke førsteomganger. Hirscher kjørte ut, mens Khoroshilov havnet på åttendeplass.
Sølvet gikk til Fritz Dopfer. Felix Neurether tok bronsen – to fattige hundredeler foran Henrik Kristoffersen.
– Når man ikke kjører bedre, fortjener man ikke medalje. Men to hundredeler... Du klarer ikke blunke så fort en gang, sier Kristoffersen til TV 2.
Så nær medalje
– De to er i egen klasse, sa Henrik Kristoffersen om Marcel Hirscher og Alexander Khoroshilov da førsteomgangen i Beaver Creek var gjennomført.
Det viste seg å være en aldri så liten overdrivelse.
Selv hadde han kjørt inn til fjerdeplass, med seks tideler opp til pallplass og 1.26 til lederen Marcel Hirscher. Et tregt midtparti hadde skylden.
– Jeg fikk bare ikke opp farten. Det gikk seigt, sa han til TV 2 etter den første omgangen.
Landslagskollega Sebastian Solevåg lå 2.23 bak, mens Espen Lysdahl kom inn 3.24 bak. Jonathan Nordbotten kjørte ut.
I andre omgang gikk det bedre for Kristoffersen, som kjørte inn til ledelse med åtte løpere igjen. Til slutt var han bare to hundredeler fra å kapre en VM-medalje.
Sebastian Solevåg kjørte inn til niendeplass, mens Espen Lysdahl havnet på 16. plass.
