– Det er en skam
Swansea-manager Garry Monk raste mot både Moses og dommeren.
Mark Hughes kan være fornøyd med egne bytter etter å ha slått Swansea 2-1 søndag kveld.
Etter to straffemål fra Bony og Adam, skulle innbytterne sørge for at Stoke snudde 0-1 til 2-1.
Den ene vant ballen, den andre slo målgivende og den tredje scoret.
– Alle byttene våre var avgjørende og all ære til dem for det, sa Hughes etter kampen.
Swansea-manager Garry Monk var derimot alt annet enn fornøyd.
Rasende Monk
– Det er en skam, raste Swansea-sjefen etter kampen. Monk siktet ikke bare til straffesituasjonen, men mente også at hans lag har vært motarbeidet av dommerne i sesongåpningen.
Moses sikret hjemmelaget en viktig straffe på stillingen 0-1, men ble etter kampen anklaget for å ha filmet.
– Moses filmet og bør straffes for det, sa Monk.
Billig straffe
Sammenlignet med QPR - Liverpool var det kanskje ikke allverdens til høydare, men Stoke - Swansea hadde visse likhetstrekk med et annet Premier League-drama fra denne helgen.
I løpet av første omgang ble det gitt to straffer, ett til hvert lag. Ikke uventet var hardtspillende Ryan Shawcross involvert i den ene situasjonen.
– Jeg synes det er bra at dommeren slår ned på dette. Én ting er at det er litt riving og sliting i boksen, men her er han ikke en gang interessert i ballen, sa Myhre.
Straffen ble omsatt til mål av Wilfried Bony, som sendte Begovic feil vei.
Avgjørelsen om å gi straffe i motsatt ende var ekspertene derimot ikke enig i.
– Han faller alt for lett. Dette er ikke straffe, sa Sandstø og Myhre i kor. Charlie Adam var likevel sikker fra straffemerket og sørget for utligning.
Tok ledelsen med Walters-heading
Den første ordentlige sjansen i andre omgang kom etter 20 minutter da Ki Sung-Yueng fikk avslutte fra seks meter. Stoke-forsvaret fikk imidlertid blokkert og klarert.
Og det skulle gå ti minutter før neste sjanse kom.
Da ble det også mål – i motsatt ende.
Kuriost nok skulle det også være tre innbyttere som gjorde det for hjemmelaget.
Innbytter Geoff Cameron vant ballen på midtbanen og sendte ballen opp i banen. Assaidi, som hadde kommet inn tre minutter tidligere, fikk ballen ute til venstre og la inn. Der dukket Jonathan Walters, Stokes tredje innbytter, opp og stanget ballen i nettet.
Det var nok til å sikre tre poeng mot en av sesongens positive overraskelser.