
Mann død etter knivstikking i Oslo
En mann er pågrepet etter en knivstikking som fikk dødelig utfall lørdag kveld. Politiet etterforsker hendelsen som drap.
Oslo politidistrikt meldte ved midnatt at en mann var kritisk skadd etter en knivstikking i Hagagata på Tøyen i Oslo.


– Det var AMK som fikk melding om at en person var skadd. Da de kom til stedet fant de en kritisk skadd mann som var knivstukket. En annen person var på stedet og fortalte dem at han har påført mannen skadene, sier operasjonsleder Finn Belle i Oslo politidistrikt til TV 2.
Politiet ble kontaktet og pågrep mannen. Ifølge politiet skjedde pågripelsen uten dramatikk.
Ved 04-tiden søndag får TV 2 opplyst at mannen er død.
– Vi fortsetter med åstedsundersøkelser på stedet og skal avhøre den pågrepne i løpet av morgendagen, sier krimvakt i Oslo politidistrikt Jon Rune Lande.
Begge de to involverte er menn i 50-årene og er norske statsborgere. Politiet har ikke kjennskap til at det var flere personer på stedet da hendelsen fant sted, men kan ikke utelukke det.
Mannen som er pågrepet er foreløpig ikke avhørt, men har erkjent å ha påført den avdøde skader.
– Dette er nå blitt en drapsetterforskning, bekrefter Lande.