Aktiviteter under Ekstremsportveko

Få oversikt her.

Ekstremsportveko starter 22. juni og sendes i år på TV 2, TV 2 Sportskanalen og tv2.no.

Nedenfor ser du en oversikt over de viktigste hendelsene. Se ekstremsportveko.com for med detaljert informasjon.

Søndag 22.juni:
MTB Downhill – 10.30 – 16.30 – Bavallen (sted)

Offisiell åpning av Veko kl 17.00-18.00.

Mandag 23.juni:
Paragliding, Acro/SIV Course – 09.00-17.00 – Prestegardslandet
Paragliding, Capture the flag in Vossa Mountains – 09.30-17.00
Paragliding, Aftenoon flight from suitable take off – 17.00 – 21.00
Untraditional Triathlon, Horgi ned – 12.00-15.00 – Strandaelva

Tirsdag 24.juni:
Paragliding, Acro/SIV course – 09.00-17.00 – Prestegardslandet
Rafting, Adventure Down River Race – 11.00-13.00 – Strandaelva
Paragliding, Precision Landing – 12.00-15.00 – Prestegardslanding
Freeride, Rock the Rookies – Ski and Snowboard – 12.00-15.00
Rafting, Head 2 Head, 13.30-14.30 – Strandaelva
Riverboard, Riverboard Race – 15.00-16.00 – Strandaelva
MTB-BMX, Dirt Jump – Chill and Grill – 15.00-17.00
Paragliding, Afternoon flight from suitable take off – 17.00-21.00

Onsdag 25.juni:
Paragliding, Acro/SIV course – 09.00-17.00 – Prestegardslandet
Paragliding, Capture the flag in Vossa Mountains – 09.30-17.00
MTB Downhill, Bavallen Tag-Team – 11.00-16.00 – Bavallen
Longboarding, Freeride and Timetrials – 11.00-15.00 – Skjervet
Paragliding, Precision Landing – 12.00-15.00 – Prestegardslandet
One Call Challenge, Open Competition and Finals – 15.00-20.00 – Prestegardsmoen
Skydiving, Wind Tunnel – 15.00-18.00 – Voss Vind
Paragliding, Afternoon flight from suitable take off – 17.00-21.00

Torsdag 26.juni:
Paragliding, Capture the flag in Vossa Mountains – 09.30-17.00
Kayaking, Brandseth Downhill – 10.00-14.00 – Brandsethelva
MTB Downhill, Agalaus Chinese Downhill – 11.00-13.00 – Lønahorgi
Longboarding, Norwegian Cup Final – 11.00.16.30 – Skjervet
Paragliding, Precision Landing – 12.00-15.00 – Prestegardslandet
Kayaking, Team Race – 14.30-16.30 – Brandsethelva
MTB-BMX, Dirt Jumo – qualifications and finals – 15.00-18.00 – Prestegardslandet
Paragliding, Afternoon flight from suitable take off – 17.00-21.00

Fredag 27.juni:
Paragliding, Capture the flag in Vossa Mountains – 09.30-17.00
Longboarding, Veko Bonanza – 11.00-16.30 – Skjervet
Paragliding, Expression Session – 12.00-15.00 – Prestegardslandet
BASE, BASE show – 12.00-17.00 – Gudvangen
Kayaking, Myrkdalselvi Invitational – 13.00-15.00 – Myrkdalselvi
Big Air, BOF 50 Knop – 17.00-20.00 – Prestegardslandet

Lørdag 28.juni:
Paragliding, Precision Landing, Dress Up – 11.00-15.00 – Prestegardslandet
Mini-Triathlon, VossaTRI – 12.00-14.30 – Prestegardsmoen
Skateboard, Skateboard Competition – 12.00-15.00 – Torget
BASE, BASE show Weather Day – 12.00-17.00 – Gudvangen
Kayaking, H2H Competition – 12.00-15.00 – Strandaelva
MTB-BMX, Speedtrial – 14.00-16.00 – Torget
Ta Sjansen i Vangsen – 15.00-19.00 – Prestegardslandet