Her koker det over for Atlético Madrids assistenttrener
Cristiano Ronaldo sørget for at luken mellom lagene opprettholdes med sen utligning.
Atlético Madrid - Real Madrid 2-2
Tre poeng ville vært livsviktig i kampen om ligatittelen ettersom Real Madrid hadde en luke på tre poeng før kampen.
Det så ut til at Atlético Madrid skulle gå seirende ut av Madrid-derbyet på hjemmebane for første gang siden 1999.
Se kampen i bilder bildekarusellen øverst.
Stillingen var 2-1 med ni minutter igjen av kampen, men da falt ballen til Cristiano Ronaldo, som satte inn 2-2 og sørget for at trepoengsluken opprettholdes.
Kastet ølboks
El Derbi madrileño tok fyr allerede etter to minutter. Da sendte Ángel Di María inn et innlegg fra høyrekanten. Foran mål ventet en onside-plassert Karim Benzema som styrte ballen videre inn i mål.
Primera División: Tabell | Terminliste | Statistikk
Men temperaturen skulle stige ytterligere på banen. Og spesielt dommeren fikk det hett rundt ørene da Diego Costa ble felt av Sergio Ramos og ropte på straffe. Kamplederen sa nei til enorme protester fra hjemmelagets spillere, og ikke minst supportere, som svarte med å kaste ølbokser inn på banen.
Atlético snudde
Atlético fortsatte å presse på, og rett før halvtimen skulle de få betalt. Da fikk Koke ballen i boksen med et hav av plass rundt seg. Uforstyrret kunne han derfor sikte godt før han plasserte ballen lavt i motsatt hjørne.

Første omgang var preget av mye stopp i spillet. Mange meninger skulle frem og kamplederen måtte stadig vekk inn som meklingsmann i munnhuggeriet mellom spillerne.
Vertene jobbet seg stadig mer inn i kampen, og rett før pause skulle de få betalt. Da prøvde Gabi seg fra 30 meter. Forsøket var ikke godt plassert, men så hardt at Diego López ikke klarte å stoppe det. De røde og hvite kunne dermed ta med seg en 2-1-ledelse inn i garderoben.
Kokte over for assistenttrener
Etter hvilen beholdt Atlético overtaket i kampen, men jaktet den betryggende tomålsledelsen. Costa prøvde ved to anledninger å fikse det med å gå i bakken i boksen. Etter det andre forsøket hadde dommeren fått nok og ga 25-åringen gult for filming.
Da kokte det fullstendig over på trenerbenken til hjemmelaget. Atlético-trener, Diego Simeone, og fem andre måtte holde tilbake assistenttreneren slik at han ikke skulle få tak i dommeren.

På banen hadde begge lag gode sjanser til å score. Cristiano Ronaldo, som man så lite til i store deler av kampen, tvang Thibaut Courtois i aksjon etter 66 minutter med et hodestøt. Men skuddstopperen fra Belgia lot seg ikke overliste.
Redningsmannen Ronaldo
Men det er sjeldent vinneren av Gullballen spiller en fotballkamp uten at han setter preg på den på en eller annen måte.

Og da sjansen bød seg ni minutter før slutt, lot han den ikke gå fra seg. Fra 15 meter satte han ballen ned i venstre hjørne.
De hvitkledde beholder dermed luken på tre poeng ned til byrivalene sine. Barcelona, som spiller senere søndag, har nå muligheten til å bare være ett poeng bak etter denne 26. runden i La Liga.