– Forferdelig at de brukte så lang tid på å hjelpe Buaas
Hjelpemannskapet lot vente på seg da Kjersti Buaas falt stygt i slopestylekvaliken.
Sotsji (TV 2): Kjersti Buaas fikk de fleste til å gispe av frykt da hun falt stygt under slopestylekvalifiseringen i Sotsji torsdag.
32-åringen landet med ansiktet først og ble liggende. Heldigvis kom hun seg etter hvert opp på beina, men hjelpemannskapet glimret lenge med sitt fravær. Se video øverst i artikkelen.

– Jeg synes det er helt forferdelig at de brukte så lang tid. Det var åpenbart at hun trengte umiddelbar hjelp. Det virket som om det ikke var hjelpemannskap det i det hele tatt, sier TV 2s snowboardekspert Andreas Ygre Wiig.
– De norske trenerne var vel fremme før hjelpemannskapet, legger han til.
Landslagssjefen reagerer
Norges landslagstrener, Thomas Harstad, sier til TV 2 at de reagerte på hvor lang tid det tok før hjelpemannskapet dukket opp.
– Det tok litt for lang tid. Det er utfordrende å komme til i den løypen, også for hjelpemannskapet. Hvis det hadde vært en alvorlig skade, kunne det vært et problem, sier Harstad.
Kjersti Buaas var til legesjekk på sykehuset og fikk konstatert muskelrift i mageregionen. Hun har muligheten til å kvalifisere seg til slopestylefinalen søndag. Da går semifinalen like før finalen. Silje Norendal må også forsøke seg der.
– Vi håper Kjersti får kjørt søndag. Det må vi se nærmere på, sier Harstad.
Viul ha folk flere steder i løypen
Nå mener både Harstad og Andreas Ygre Wiig at det må plasseres ut hjelpemannskap flere steder i løypen. I Buaas' tilfelle måtte de ta seg frem fra bunnen av bakken.
Landslagssjefen vil ta opp temaet på torsdagens lagledermøte.
Arena-ansvarlig Alexei Sorokin sier til TV 2 at det er nok hjelpemannskap i beredskap etter hva reglene krever.
– Det er også plassert ut folk på toppen av løypen, sier han.

Konkurrentene rynker på nesen av Shaun White
