
Legkov og Hellner går neppe 15 kilometeren i OL
Men den russiske generalprøvevinneren advarer: – Vi har hjemmebane
Toblach, Italia (TV 2 Sporten): – Vi har hjemmebane, jeg gleder meg, sier Alexander Legkov, vinner av lørdagens 15 km klassisk, som også er OL-øvelse.
Russeren mener enn antyder at de russiske herreløperne blir sterke under løpene i OL.
– Jeg har fått trent godt de siste ukene i Davos og føler meg i langt bedre slag nå enn under Tour de Ski, forklarer Legkov til TV2.
– Det blir kanskje tøffest motstand fra dine egne landsmenn, jeg tenker på blant andre Maxim Vylegsjanin, som ikke deltok her?
– Det er mange andre gode løpere, de norske selvasagt og plutselig er Dario Cologna også her og glem heller ikke vinneren av femmila under VM i Val di Fiemme, han Olsson (Johan), sier Legkov.
– På hvilken distanse er muligheten for gull størst for deg?
– Nå vant jeg 15 km klassisk her, men jeg mener selv at jeg ikke er god nok på denne distansen, og jeg kommer neppe til start på dette løpet i Sotsji. Det er nok på 30 km og femmila jeg har størst mulighet for å vinne, sier russeren.
Fornøyd Cologna
Andremann på distansen under generalprøven i Toblach, sveitseren Dario Cologna, gledet seg over å være tilbake i verdenstoppen i sitt første internasjonale renn denne sesongen.
– Dette var en bekreftelse på at jeg har trent godt og det er en god følelse å ta med seg til Russland, sier han. Og han går selvsagt 15 km klassisk.
Hellner går heller ikke
Det er derimot tvilsomt om lørdagens tredjemann, svenske Marcus Hellner gjør det.
– Dette var en kjempeopptur for meg, første gangen på pallen i en klassisk renn i verdenscupen. Jeg tror det blir kjempehardt å gjenta dette i Sotsji, jeg tror mine muligheter er større på andre distanser og går nok ikke 15 km, sier Hellner.