
Falcao mister VM
Monaco-spissen ute med alvorlig kneskade.
Radamel Falcao (27) måtte forlate banen på båre i onsdagens cupkamp mot Chasselay Monts d'Or Azergues.
Monaco vant 16-delsfinalen 3-0 på bortebane etter scoring av blant andre Falcao, men etter kampen var skaden det alle var opptatt av.
– Jeg håper det ikke er alvorlig, sa Monaco-trener Claudio Raneri.
Avrevne leddbånd
Torsdag viser undersøkelsene at flere leddbånd er røket i Falcaos venstre kne, ifølge The Telegraph.
Det betyr trolig rundt seks måneder på sidelinjen for den tidligere Atlético Madrid-spilleren.
Dermed må Colombia klare seg uten lagets viktigste spiller i sommerens VM i Brasil.

Forbannet Ranieri
Ranieri var rasende på dommerne etter kampen og mente 4. divisjonslaget Chasselay slapp unna med flere stygge taklinger. Spilleren som ødela VM-drømmen for Falcao, Soner Ertek, fikk ikke kort for taklingen.
– Før skaden til Radamel forsøkte jeg flere ganger å få fjerdedommerens oppmerksomhet rettet mot det røffe spillet som var i ferd med å utvikle seg på banen, og faren dette utgjorde for spillerne, sa den meritterte manageren.
– Jeg ble ikke hørt, og beklageligvis er det ikke første gang vi har måttet betale for dette. Det er veldig synd for fransk fotball. Spillerne som utgjør spillet blir ikke beskyttet godt nok av dommerne, konstaterte Ranieri.
