RBK-GJENSYN: Ole Gunnar Solskjærs Molde havnet i gruppe med Rosenborg. Her under kampen mot Tromsø i Copa del Sol i 2011. Tromsø vant 5-1.
Foto: Terje Bendiksby / Scanpix
RBK-GJENSYN: Ole Gunnar Solskjærs Molde havnet i gruppe med Rosenborg. Her under kampen mot Tromsø i Copa del Sol i 2011. Tromsø vant 5-1. Foto: Terje Bendiksby / Scanpix

Kampoppsettet for Copa Del Sol og La Manga Cup er klart

Ingen russisk motstand for de norske lagene i neste års Copa del Sol.

Denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Norsk Toppfotball presenterte mandag oppsettet for vinterens kamper på Copa del Sol og i La Manga Cup.

I Copa del Sol-turneringen befinner cupfinalist Rosenborg seg i gruppe blå sammen med FC Astra, AIK, FC Constuleni og cupvinner Molde.

I gruppe rød er Tippeliga-vinner Strømsgodset plassert sammen med FC Vestsjælland, FC Jurmala, Sport Luanda E Benfica og Haugesund.

Turneringen spilles fra 27. januar til 6. februar. Vinneren fra hver gruppe møtes i finale torsdag den 6. februar kl 1900.

 Copa del Sol er for 2014-sesongen redusert fra 12 til 10 lag.

 – Dette skyldes at de beste russiske og ukrainske lagene har valgt Gazproms 1.000.000 euro-turnering fremfor Copa del Sol, sier sportsjef Jo Bergsvand i Norsk Toppfotball.

Det er foreløpig ikke kommet på plass noen avtale om TV-overføring eller streaming.

Kampoppsettet Copa Del Sol

27. januar kl 13: Rosenborg – FK Astra
27. januar kl 16: AIK – Molde
27. januar kl 19: FC Constuleni – Strømsgodset
28. januar kl 16: FC VestSjælland - FC Jurmala
28. januar kl 19: Sport Luanda E Benfica – Haugesund
30. januar kl 16: Rosenborg – AIK
30. januar kl 19: FC Astra - FC Constuleni
31. januar kl 13: FC Jurmala – Haugesund
31. januar kl 16: Molde - FC Vestsjælland
31. januar kl 19: Strømsgodset - Sport Luanda E Benfica
2. februar kl 16: Rosenborg - FC Constuleni
2. februar kl 19: FC Astrta – AIK
3. februar kl 13: Strømsgodset - FC Jurmala
3. februar kl 16: Molde - Sport Luanda E Benfica
3. februar kl 19: FC VestSjælland – Haugesund
6. februar kl 19: Finale

I La Manga Cup, som går av stabelen fra 18. til 27. februar, er fire lag fra Tippeligaen med: Aalesund, Sogndal, Start og Brann.

Kampoppsettet La Manga Cup

20. februar kl 16: Aafk – Sogndal
20. februar kl 19: IK Start – Brann
23. februar kl 16: Sogndal – IK Start
23. februar kl 19: Brann – Aafk
26. februar kl 16: Sogndal – Brann
26. februar kl 19: Aafk – IK Start

La Manga – øvrige kamper

Resterende lag fra Tippeligaen og Adeccoligaen har følgende kampoppsett på sine treningsleirer:

 26. januar: Odd – Fortuna Dusseldorf
13. februar kl 13: BodøGlimt – Sandnes Ulf
13. februar kl 16: Sarpsborg 08 – Tromsø
16. februar kl 13: Tromsø – Bodø Glimt
16. februar kl 16: Sandnes Ulf – Sarpsborg 08
1. mars kl 15: Mjøndalen – HamKam
1. mars kl 17: Fredrikstad – Lillestrøm
1. mars kl 19: VIF – Stabæk
5. mars kl 13: Fredrikstad – Mjøndalen
5. mars kl 15: Stabæk – HamKam
5. mars kl 17: VIF – Lillestrøm
8. mars kl 15: Viking – Ranheim
9. mars kl 15: UllKisa - Viking 2 / Ranheim2?
9. mars kl 17: Hødd  - Hønefoss
12. mars kl 13: Ull/Kisa – Lokalt lag
12. mars kl 15: Ranheim – Hødd
12. mars kl 17: Hønefoss – Viking
15. mars kl 15: Alta – Nest/Sotra
15. mars kl 17: Sandefjord – Bryne
16. mars kl 15: Tromsdalen – Bærum
16. mars kl 17: Kristiansund – Strømmen
18. mars kl 15: Bryne – Alta
18. mars kl 17: Nest/Sotra – Sandefjord
19. mars kl 15: Strømmen – Tromsdalen
19. mars kl 17: Bærum - Kristiansund