tidligere vinnere Skal vi danse (Foto: TV 2/Thomas Reisæter)
tidligere vinnere Skal vi danse (Foto: TV 2/Thomas Reisæter)

Husker du disse vinnerdansene?

Hanne Sørvaag vant årets finale, men her kan du også mimre med de tidligere dansevinnerne.
Denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Lørdag var det duket for den store finalen i «Skal vi danse», og finalistene Ben Adams og Hanne Sørvaag var klare for å kjempe mot hverandre for å sikre seg danseseieren.

Tilslutt ble det Hanne som stakk av med den store seieren, og kunne feire seg som årets dansevinner.

TV-suksessen «Skal vi danse», har underholdt det norske folk hver eneste lørdag denne høsten, og gjennom åtte sesonger har vi fulgt kjendisenes blodslit på treningene og danseprestasjoner på direktesendingene.

Tilbakeblikk

Siden 2006 har dommerne og folket kronet syv ulike kjendiser til årets beste kjendisdanser. Programleder, Katrine Moholt, var aller første kjendis som sikret seg seier i «Skal vi danse» i 2006, og året etter fulgte tidligere programleder, Kristian Ødegård, i hennes fotspor.

I tredje sesong, som ble vist på TV 2 i 2007, viste Madcon-artist Tshawe Baqwa at han var den mest musikalske deltageren, og gikk helt til topps i konkurransen.

Les også: Disse tror ekspertene vinner «Skal vi danse»

I 2008 overrasket Lene Alexandra Øien både seere og dommere med sine stilfulle danser og kapret vinnerpokalen i finalen.

Nåværende programleder, Carsten Skjelbreid, vant sesong 5 av «Skal vi danse», mens Åsleik Engmark sikret seg seieren i 2010 etter sin originale Chaplin-showdans.

I sesong 7 var det rockeartist Atle Pettersen som trakk det lengste strået, da han danset seg inn i folkets hjerter med piratdans i finalen.

Her får du en fullstendig oversikt over tidligere vinnere og komplett resultatliste for sesong 1 til 7.

Katrine Moholt

Sesong 1:

Vinnere: Katrine Moholt & Bjørn Wettre Holte

2. Guri Schanke & Tom Arild Hansen

3. Terje Sporsem & Cecilie Brink Rygel

4. Finn Schjøll & Lena Granaas Lillebø

5. Otto Robsham & Michelle Lindøe

6. Anita Moen & Thomas Kagnes

7. Dina Karoline Kongerud & Gustav Lundin

8. Tom A. Haug & Therese Cleve

9. Simen Agdestein & Gyda Bloch Thorsen

10. Signy Fardal & Geir Gundersen

Kristian Ødegård

Sesong 2:

Vinnere: Kristian Ødegård & Alexandra Kakurina

2. Susann Goksør Bjerkrheim & Asmund Grinaker

3. Tone Damli Aaberge & Tom-Erik Nilsen

4. Steffen Tangstad & Ingrid Beate Thompson

5. Elisabeth Andreassen & Mats Brattlie

6. Trude Mostue & Tom Arild Hansen

7. Eirik Newth & Therese Cleve

8. Ingar Helge Gimle & Gyda Bloch Thorsen

9. Jeanette Roede & Jan- Eric Fransson

10. Christer Torjussen & Lena Granaas Lillebø

Tshawe (Foto: Thomas Reisæter)

Sesong 3:

Vinnere: Tshawe Baqwa & Maria Sandvik

2. Mona Grudt & Glenn Jørgen Sandaker

3. Dag Otto Lauritzen & Gyda Bloch Thorsen

4. Finn Christian Jagge & Therese Cleve

5. Liv Marit Wedvik & Asmund Grinaker

6. Mari Maurstad & Jan-Eric Fransson

7. Esben Esther Pirelli Benestad & Ingrid Beate Thompson

8. Pia Haraldsen & Thomas Wende

9. Trine Hattestad & Mats Brattlie

10. Jostein Pedersen & Michelle Lindøe

Lene Alexandra, Tom-Erik Nilsen

Sesong 4:

Vinnere: Lene Alexandra Øien & Tom-Erik Nilsen

2. Tore André Flo & Nadya Khamtiskaya

3. Mikkel Gaup & Therese Cleve

4. Gaute Ormåsen & Elena Bokoreva Wiulsrud

5. Siri Kalvig & Lars Alexander Wiulsrud

6. Tor Endresen & Maria Sandvik

7. Hanne Krogh & Asmund Grinaker

8. Hans Petter Buraas & Gyda Bloch Thorsen

9. Sigurd Sollien & Ingrid Beate Thompson

10. Jenny Skavlan & Egor Filipenko

11. Janne Formoe & Jan Erik Hansen

Carsten_Skjelbreid (Foto: Thomas Reisæter/)

Sesong 5:

Vinnere: Carsten Skjelbreid & Elena Bokoreva Wiulsrud

2. Mia Gundersen & Glenn Jørgen Sandaker

3. Hallvard Flatland & Alexandra Kakurina

4. Triana Iglesias & Tobias Karlsson

5. Jan Thomas & Gyda Bloch Thorsen

6. Margrethe Røed & Asmund Grinaker

7. Svein Østvik & Nadya Khamitskaya

8. Ellen Arnstad & Lars Alexander Wiulsrud

9. Ole Klemetsen & Marianne Sandaker

10. Elin Tvedt & Egor Filipenko

11. Anita Valen & Alexcandar Halleland

aasleik.NYjpg (Foto: TV 2)

Sesong 6:

Vinnere: Åsleik Engmark & Nadya Khamitskaya

2. Aylar Lie & Egor Filipenko

3. Stig Henrik Hoff & Alexandra Kakurina

4. Maria Haukaas Mittet & Asmund Grinaker

5. Tommy Fredvang & Rakel Kristina Aalmo

6. Håvard Lilleheie & Elena Bokoreva Wiulsrud

7. Cecilie Skog & Tobias Karlsson

8. Stine Buer & Tom-Erik Nilsen

9. Anne Marie Ottersen & Glenn Jørgen Sandaker

10. Andrine Flemmen & Lars Alexander Wiulsrud

11. Cato Zahl Pedersen & Marianne Sandaker

12. Einar Gelius & Olga Divakova

Vinnerne av «Skal vi danse 2011»! (Foto: Thomas Reisæter)

Sesong 7:

Vinnere: Atle Pettersen & Marianne Sandaker

2. Kari Traa & Egor Filipenko

3. Lars Bohinen & Alexandra Kakurina

4. Stella Mwangi & Asmund Grinaker

5. Noman Mubashir & Nadya Khamitskaya

6. Anna Anka & Glenn Jørgen Sandaker

7. Rune Larsen & Olga Divakova

8. Anders Jacobsen & Elena Bokoreva Wiulrsrud

9. Inger Lise Hansen & Lars Alexander Wiulsrud

10. Rachel Nordtømme & Henrik Frisk

Hanne og Egor vant «Skal vi danse» (Foto: Thomas Reisæter)

Sesong 8:

Vinner: Hanne Sørvaag og Egor Filipenko

2. Ben Adams & Tone Jacobsen

3. Cathrine Larsåsen & Tom-Erik Nilsen

4. Eldar Vågan & Elena Bokoreva Wiulsrud

5. Linni Meister & Calle Sterner

6. Vebjørn Sand & Nadya Khamitskaya

7. Lars Erik Blokkhus & Maria Sandvik

8. Stein Johan Grieg Halvorsen & Marianne Sandaker

9. Lasse Ottesen & Olga Divakova

10. Marit Mikkelsplass & Lars Alexander Wiulsrud

11. Lillian Müller & Glenn Jørgen Sandaker

Les alt om «Skal vi danse» på programmets nettside.

Følg «Skal vi danse» på Facebook