psykkel (Foto: SCANPIX/TV 2)
psykkel (Foto: SCANPIX/TV 2)

Her er alle sykkelovergangene

Hvilke ryttere kjører hvor i 2012-sesongen?

Årets sykkelsesong nærmer seg slutten, og flere ryttere skifter beite foran 2012-sesongen.

I denne artikkelen vil vi oppdatere fortløpende med overganger så snart de er i boks.

Merk: HTC-Highroad legges ned etter årets sesong, mens RadioShack avvikles som eget lag og går inn i Leopard-Trek. Omega Pharma-Lotto avvikles også, hvorpå Lotto-Ridley dannes som nytt lag, mens sponsor Omega Pharma slår seg sammen med Quick Step til Omega Pharma-Lotto-Quick Step.

Har vi glemt noen? Send oss en mail!

Alt av sykkel: Nyheter | Video | Tour de France | Giro d'Italia
Full oversikt: Dette ser du av sykkel på TV 2 i år

Les også:Dette er verdens beste sykkelrytter i 2011
Les også:Tour de France-vinner legger opp
Les også: – Boasson Hagen den største VM-favoritten

Bekreftete sykkeloverganger:

AG2R La Mondiale:
Inn: Sylvain Georges (Big-Mat Auber 93), Romain Bardet (Chambéry CF), Jimmy Casper (Saur Sojasun), Manuel Belletti (Colnago-CSF Inox)
Ut: David Le Lay (Saur Sojasun), Cyril Dessel (legger opp)

Astana
Inn: Andrey Kaschekin (Lampre-ISD), Egor Silin (Katjusja), Jacopo Guarnieri (Liquigas-Cannondale), Francesco Gavazzi (Lampre-ISD), Dimitry Muravyev (RadioShack), Borut Bozic (Vancasoleil), Kevin Seeldraeyers (Quick Step), Janez Brajkovic (RadioShack)
Ut: Remi Di Gregorio (Cofidis), Simon Clarke (GreenEdge), Tomas Vaitkus (GreenEdge), Allan Davis (GreenEdge)

BMC Racing Team:
Inn: Philippe Gilbert, Adam Blythe og Klaas Lodewyck (alle Omega Pharma-Lotto), Thor Hushovd (Garmin-Cervelo), Marco Pinotti (HTC-Highroad), Tejay Van Garderen (HTC-Highroad), Steve Cummings (Sky)
Ut: Alexander Kristoff (Katjusja), Jeff Louder (UnitedHealthcare)

Cofidis:
Inn: Remi Di Gregorio (Astana)
Ut: Remy Cusin (Team Type 1), Julien El Fares (Team Type 1), Jens Keukeleire (GreenEdge)

Euskatel -Euskadi:
Inn:
Ut: Koldo Fernandez (Garmin-Cervélo), Jonathan Castroviejo (Movistar)

Garmin-Cervélo:
Inn: Sebastian Rosseler (Radioshack), Raymond Kreder, Jacob Rathe (Garmin-Chipotle), Alex Howes (Garmin-Chipotle), Koldo Fernandez (Euskaltel-Euskadi), Robbie Hunter (RadioShack), Alex Rasmussen (HTC-Highroad)
Ut: Jack Bobridge (GreenEdge), Travis Meyer (GreenEdge), Cameron Meyer (GreenEdge), Thor Hushovd (BMC), Matthew Wilson (GreenEdge), Brett Lancaster (GreenEdge), Julian Dean (GreenEdge)

GreenEdge (nytt lag!):
Inn: Daniel Teklehaymanot, Travis Meyer (Garmin-Cervélo), Cameron Meyer (Garmin-Cervélo), Jack Bobridge (Garmin-Cervélo), Stuart O'Grady (Leopard-Trek), Pieter Weening (Rabobank), Sebastian Langeveld (Rabobank), Simon Gerrans (Sky), Jens Mouris (Vacansoleil), Simon Clarke (Astana), Baden Cooke (Saxo Bank-Sungard), Matt Wilson (Garmin-Cervélo), Tomas Vaitkus (GreenEdge), Svein Tuft (Spidertech-C10), Robbie McEwen (RadioShack), Fumiyuki Beppu (RadioShack), Michael Albasini (HTC-Highroad), Matt Goss (HTC-Highroad), Jens Keukeleire (Cofidis), Leigh Howard (HTC-Highroad), Wesley Sulzberger (FDJ), Allan Davis (Astana), Brett Lancaster (Garmin-Cervélo), Julian Dean (Garmin-Cervélo), Mitchell Docker (Skil-Shimano), Christian Meier (United Health Care), Daryl Impey (Team NetApp), Aidis Kruopis (Landbouwkrediet), Luke Durbridge (Team Jayco-AIS), Michael Hepburn (Team Jayco-AIS)

Katjusja:
Inn: Angel Vicioso (Androni), Xavier Florencio (Geox), Alexander Kristoff (BMC), Simon Spilak (Lampre-ISD), Maxim Belkov (Vacansoleil-DCM), Oscar Freire (Rabobank)
Ut: Stijn Vandenbergh (QuickStep), Filippo Pozzato (Farese Vini), Vladimir Karpets (Movistar)

Lampre ISD:
Inn: Simone Stortoni (Colnago-CSF Inox)
Ut: Andrey Kashechkin (Astana), David Loosli (legger opp), Thomas Tiozzo (Geox-TMC), Simon Spilak (Katjusja)

Liquigas-Cannondale:
Inn:
Ut: Davide Cimolai

Lotto Ridley (tidligere Omega Pharma-Lotto):
Inn: Jelle Vanendert, André Greipel, Jürgen Roelandts, Olivier Kaisen og Jurgen Van Den Broeck (alle Omega Pharma-Lotto), Greg Henderson (Sky), Lars Bak (HTC-Columbia)
Ut: Philippe Gilbert, Adam Blythe og Klaas Lodewyck (alle BMC)

Movistar:
Inn: Giovanni Visconti (Farnese Vini), José Herrada (Caja Rural), Javier Moreno (Caja Rural), Jonathan Castroviejo (Euskaltel-Euskadi)
Ut: José Vicente Garcia Acosta (legger opp)

Omega Pharma-Quick Step (tidligere Quick Step):
Inn: Peter Velits (HTC-Highroad), Martin Velits (HTC-Highroad), Stijn Vandenbergh (Katjusja), Michal Kwiatkowski (RadioShack), Michal Golas (Vacansoleil-DCM), Frantisek Rabon (HTC-Highroad), Andy Fenn (An Post-Sean Kelly), Tony Martin (HTC-Highroad), Bert Grabsch (HTC-Highroad), Matteo Trentin (førsteårsproff), Matthew Brammeier (HTC-Highroad), Levi Leipheimer (RadioShack)
Ut: Marc De Maar (United Healthcare), Kevin Seeldraeyers (Astana), Davide Malacarne (Europcar)

Project 1T4i (tidligere Skil-Shimano):
Inn: John Degenkolb (HTC-Highroad), Patrick Gretsch (HTC-Highroad), Tom Dumoulin (Rabobank Continental), Tobias Ludvigsson (Team CykelCity), Tom Stamsnijder (Leopard Trek)
Ut: Kenny Van Hummel (Vacansoleil), Robin Chaigneau, Martin Reimer

Rabobank:
Inn: Mark Renshaw (HTC-Highroad)
Ut: Pieter Weening (GreenEdge), Sebastian Langeveld (GreenEdge)

RadioShack-Nissan-Trek (tidligere Leopard-Trek):
Inn: Ben Hermans, Grégory Rast, Benjamin King, Jesse Sergent, Nelson Oliveira, Matthew Busche, Christopher Horner, Andreas Klöden, Janez Brajkovic, Markel Irizar, Haimar Zubeldia, Laurent Dider (Saxo Bank-Sungard), Tiago Machado (Team RadioShack)
Ut: Stuart O'Grady (GreenEdge), Anders Lund (fristilt), Tom Stamsnijder (Project 1T4i), Brice Feillu (Saur-Sojasun)

Saxo Bank SunGard:
Inn: Christopher Juul Jensen (Glud & Marstrand), Sergio Paulinho (RadioShack), Jonas Aaen Jørgensen, Jaroslaw Marycz, Ran Margaliot, Takashi Miyazawa (Farese Vini)
Ut: Richie Porte (Sky), Laurent Dider (RadioShack-Nissan-Trek), Baden Cooke (GreenEdge), Gustav Larsson (Vacansoleil)

Sky:
Inn:
Mark Cavendish ((HTC-Highroad), Bernhard Eisel (HTC-Highroad), Sergio Luis Henao Montoya (Gobernacion de Antioquia), Luke Rowe (førsteårsproff), Richie Porte (Saxo Bank SunGard), Salvatore Puccio (førsteårsproff)
Ut: Simon Gerrans (GreenEdge), Kurt Asle Arvesen (legger opp), Greg Henderson (Lotto-Ridley), Steve Cummings (BMC)

Vacansoleil:
Inn: Kenny Van Hummel (Skil-Shimano), Barry Markus og Bert-Jan Lindeman (begge førsteårsproffer), Nikita Novikov (Katjusja), Tomasz Marczynski (CCC Polsat Polkowice), Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice), Gustav Larsson (Saxo Bank SunGard).
Ut: Michal Golas (Vacansoleil-DCM), Jens Mouris (GreenEdge), Borut Bozic (Astana)