
Fredriksen orker ikke mer
John Fredriksen føler at de kontinuerlige endringene av rammevilkårene for norske skip er for store.
– Jeg orker rett og slett ikke mer. Norge er blitt for vanskelig å drive fra. Det er ikke verdt belastningen. Jeg blir syk av det. Mitt system har gjennom årene vært med på å initiere og å bygge opp utallige maritime bedrifter med base i Norge, men mangelen på kontiunitet og kontinuitet gjør det håpløst å fortsette, sier John Fredriksen til VG.
Les også: Skipsreder: – Man må føle seg velkommen
Flagger ut
Det er ikke lenge siden det ble kjent at Fredriksen valgte å flagge ut flere skip, i stedet for å flagge de hjem. Årsaken er ifølge skipsrederen 30-40 års erfaring med ulike norske myndigheter. Fredriksen mener de maritime vilkårene endrer seg kontinuerlig.
– Norge har et system hvor forutsetningene endrer seg hele tiden. Jeg kan ikke bli i Norge når usikkerheten om rammevilkårene er så store, sier Fredriksen til VG.
Kan flytte flere virksomheter
Overfor VG bekrefter Fredriksen at han også vurderer å flytte oppdrettsvirksomheten sin og oljevirksomheten ut av landet.
Les også: Frykter Fredriksen skal flytte arbeidsplasser ut av landet