Senkveld
Senkveld

Disse kan vinne «Gullruten»

Her er de nominerte.

Lørdag 8.mai går årets Gullrute-show av stabelen.

Torsdag ble de nomierte offentliggjort, og nok en gang er det NRK som har kapret aller flest nominasjoner.
Hele 41 nominasjoner har statskanalen sikret seg, mot TV 2s 11.

Her ser du alle de nominerte:

Beste Underholdningsprogram


Strix Televisjon for TV 2: Smaken av Norge
Rubicon TV for NRK: Lyngbø og Hærlands Big Bang
Monster Entertainment for TV 2: Senkveld med Thomas og Harald
Dinamo Story for NRK: Landeplage

Beste Reality

Strix Televisjon for NRK: Klasse 10B
Mastiff for NRK: Ingen Grenser
Monster Entertainment for TV3: Hellstrøm rydder opp
Monster Entertainment for TVNorge: Blanke Ark

Beste Dokusåpe

Feelgood Scene Film og TV AS for TV2 Zebra: Sirkus Sand!
NRK for NRK: Lærerne
Mediacircus TV for TVNorge: Kystpatruljen
Limelight Film & TV for NRK: Jentene på Toten

Beste TV-drama

NRK for NRK: God natt elskede
NRK for NRK: Harry & Charles
NRK for NRK: Himmelblå
Nordisk Film & TV for NRK: Honningfellen

Beste Humorprogram

Rubicon TV for TV 2: Golden Goal
Monster Entertainment for TV 2: Lurt! av Karlsen
NRK for NRK: Nytt på nytt
Feelgood Scene Film og TV AS for TV 2: Torsdag kveld fra Nydalen

Beste Barne- eller ungdomsprogram

TV 2 for TV 2: Waschera
NRK for NRK: Newton
NRK for NRK: Megafon
NRK for NRK: Kometkameratene

Beste Magasin- eller livsstilsprogram

Nordisk Film & TV for NRK: Berulfsens Konspirasjoner
NRK for NRK: Hjernevask
NRK for NRK: Norsk attraksjon
Rubicon TV for TV3: Luksusfellen

Beste fakta- eller aktualitetsprogram

NRK for NRK: FBI – Connecting People
NRK for NRK: Himmelgrå
NRK for NRK: Ingens Barn
TV 2 for TV 2: Jakten på den mistenkte

Beste tv-dokumentar

Bivrost film & TV for NRK: Min Mammas Gård
Fabelaktiv for NRK: Rødt, hvitt og skrått
Motlys for NRK: Livet er jævlig deilig
Speranza Film for TV 2: Moderne Slaveri

Beste kvinnelige skuespiller

Maria Bonnevie i Harry & Charles
Lisa Tønne i Ali Reza and The Rezas
Linn Skåber i God natt elskede
Line Verndal i Himmelblå

Beste mannlige skuespiller

Gard Eidsvold i God natt elskede
Hallvard Holmen i Himmelblå
Jakob Cedergren i Harry & Charles
Reidar Sørensen i Honningfellen

Beste kvinnelige programleder

Nadia Hasnaoui i Kvitt eller dobbelt
Anne Kat Hærland i Lyngbø og Hærlands Big Bang
Solveig Hareide i Newton
Anne Lindmo i Store Studio

Beste mannlig programleder

Eyvind Hellstrøm i Hellstrøm rydder opp
Fredrik Skavlan i Skavlan
Hans Olav Brenner i Bokprogrammet
Petter Schjerven i Tingenes tilstand

Beste nye programserie

Mastiff for NRK: Ingen Grenser
Strix Televisjon for NRK: Klasse 10B
Fabelaktiv for NRK: Rødt, hvitt og skrått
Feelgood Scene Film og TV for TV 2: Torsdag kveld fra Nydalen