
Ny verdensrekord i basehopping i Eikesdal
36 basehoppere hoppet ut samtidig fra fjellet Katthammaren.
- Alle har nå kommet helt ned, og det var en fantastisk opplevelse, sier en begeistret Tom Erik Heimen til TV 2 Nyhetene.
- Sikkerheten i høysetet
Heimen er med å arrangere rekordforsøkene, som ble realisert på Katthammaren i Romsdal.

- Dette var godt planlagt. Sikkerheten var i høysetet, og det var helt uproblemematisk med så mange hoppere samtidig, sier Heimen.
Det var basehoppere fra elleve nasjoner som deltok i hoppingen. 33 menn og tre kvinner var med på rekordhoppet på Katthammaren. Gjengen landet på et område på tre kilometer, og bilveien ble sperret for at de ferske verdensrekordholderne skulle få lande.
Se video over!
Nytt forsøk lørdag
Den gamle rekorden var på 24 hoppere, så den er kraftig slått. Men arrangørene stopper ikke med dette. Allerede lørdag skal de gjøre et nytt rekordforsøk. Da er målet at 50 basehoppere skal sette utfor fjellkanten.
På grunn av værforbeholdene har det vært vanskelig å annonsere tidspunktene for verdensrekordforsøket lørdag, men værutsiktene for lørdag er gode.