
Milan fortsatt ubeseiret i 2013
Milan er i storform og spilte sin 10. strake seriekamp uten tap da Genoa ble slått 2-0 på bortebane i italiensk serie A fredag.
Storklubben vant komfortabelt mot et nedrykkstruet hjemmelag. Giampaolo Pazzini sendte Milan i føringen midtveis i første omgang. Den tidligere Inter-spissen slet tidlig med en skade, men det stoppet ham ikke fra å score.
Like etter ble Pazzini erstattet av Mario Balotelli, som har vært meget god etter overgangen fra Manchester City i januar. Fredag fikk 22-åringen et gult kort etter bare noen sekunder på banen for en hard takling.
Etter en time spilt lyktes Balotelli bedre og doblet til 2-0. Seieren var aldri i fare, heller ikke etter at Milan fikk Kevin Constant utvist for sitt annet gule kort i det 65. minutt.
En elendig seriestart ødela mye for Milan i kampen om mesterskapet. Milano-laget besitter tredjeplassen og er åtte poeng bak serieleder Juventus før helgens resterende kamper.
Tirsdag venter Barcelona i returoppgjøret i mesterligaens åttedelsfinale. Milan vant hjemmekampen 2-0. (©NTB)