Tarik Elyounoussi (Foto: SCANPIX)
Tarik Elyounoussi (Foto: SCANPIX)

Slik sendes de åtte første Tippeliga-rundene på tv

Oppsettet er klart. Se oversikten her!

Se hele oppsettet på altomfotball.no

Årets Tippeliga-sesong sparkes i gang fredag 15. mars med oppgjøret mellom Viking og Molde på TV 2 Zebra.

Nå er tv-oppsettet for de åtte første rundene satt opp mellom TV 2 og rettighetshaver C More.

Seks av åtte kamper vil bli sendt på C Mores kanaler, mens de to siste sendes på TV 2 og TV 2 Zebra. Kampen mellom Odd og Rosenborg blir kveldskampen på TV 2 søndag 17. mars, mens Brann mot Vålerenga blir hovedkampen på C More dagen før.

Sjekk oversikten her:

Runde 1:
Viking - Molde (15/3 19:00 TV 2 Zebra)
Aalesund - Haugesund (16/3 15:30 C More)
Brann - Vålerenga (16/3 18:00 C More)
Lillestrøm - Sarpsborg 08 (17/3 15:30 C More)
Strømsgodset - Sandnes Ulf (17/3 18:00 C More)
Start - Hønefoss (17/3 18:00 C More)
Sogndal - Tromsø (17/3 18:00 C More)
Odd - Rosenborg (17/3 19:00 TV 2)

Runde 2:
Tromsø - Odd (1/4 15:30 C More)
Sandnes Ulf - Aalesund (1/4 18:00 C More)
Rosenborg - Brann (1/4 18:00 C More)
Haugesund - Start (1/4 18:00 C More)
Sarpsborg 08 - Viking (1/4 18:00 C More)
Vålerenga - Sogndal (1/4 19:00 TV 2)
Hønefoss - Strømsgodset (2/4 18:30 C More)
Molde - Lillestrøm (2/4 18:30 TV 2 Zebra)

Runde 3:
Odd - Vålerenga (5/4 19:00 TV 2 Zebra)
Start - Tromsø (6/4 15:30 C More)
Brann - Molde (6/4 18:00 C More)
Strømsgodset - Sarpsborg 08 (7/4 15:30 C More)
Sandnes Ulf - Haugesund (7/4 18:00 C More)
Lillestrøm - Viking (7/4 18:00 C More)
Aalesund - Hønefoss (7/4 18:00 C More)
Sogndal - Rosenborg (7/4 19:00 TV 2)

Runde 4:
Rosenborg - Start (12/4 19:00 TV 2 Zebra)
Molde - Sogndal (13/4 15:30 C More)
Vålerenga - Strømsgodset (13/4 18:00 C More)
Sarpsborg 08 - Aalesund (14/4 15:30 C More)
Viking - Odd (14/4 18:00 C More)
Hønefoss - Haugesund (14/4 18:00 C More)
Tromsø - Sandnes Ulf (14/4 18:00 C More)
Lillestrøm - Brann (14/4 19:00 TV 2)

Runde 5:
Start - Vålerenga (19/4 19:00 TV 2 Zebra)
Odd - Molde (20/4 15:30 C More)
Brann - Viking (20/4 18:00 C More)
Aalesund - Tromsø (21/4 15:30 C More)
Sandnes Ulf - Hønefoss (21/4 18:00 C More)
Strømsgodset - Lillestrøm (21/4 18:00 C More)
Sogndal - Sarpsborg 08 (21/4 18:00 C More)
Haugesund - Rosenborg (21/4 19:00 TV 2)

Runde 6:
Brann - Odd (26/4 19:00 TV 2 Zebra)
Lillestrøm - Start (27/4 15:30 C More)
Vålerenga - Aalesund (27/4 18:00 C More)
Viking - Sogndal (28/4 15:30 C More)
Rosenborg - Sandnes Ulf (28/4 18:00 C More)
Tromsø - Haugesund (28/4 18:00 C More)
Sarpsborg 08 - Hønefoss (28/4 18:00 C More)
Molde - Strømsgodset (28/4 19:00 TV 2)

Runde 7:
Sandnes Ulf - Vålerenga (4/5 15:30 C More)
Aalesund - Rosenborg (4/5 18:00 C More)
Hønefoss - Tromsø (5/5 18:00 C More)
ODD - Lillestrøm (5/5 15:30 C More)
Strømsgodset - Viking (5/5 18:00 C More)
Haugesund - Sarpsborg 08 (5/5 18:00 C More)
Sogndal - Brann (5/5 19:00 TV 2)
Start - Molde (5/5 19:00 TV 2 Zebra)

Runde 8:
Vålerenga - Hønefoss (8/5 19:00 C More)
Rosenborg - Tromsø (8/5 19:00 TV 2 Zebra)
Viking - Haugesund (9/5 15:30 C More)
Molde - Aalesund (9/5 18:00 C More)
Lillestrøm - Sogndal (9/5 18:00 C More)
Sarpsborg 08 - Sandnes Ulf (9/5 18:00 C More)
ODD - Strømsgodset (9/5 18:00 C More)
Brann - Start (9/5 19:00 TV 2)

Se hele oppsettet på altomfotball.no