NTB-sportens uke-PM 18.-25. juni

Mandag 18/6:

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina, gruppespillet (3. runde): Gruppe C (i Polen, 20.45): Kroatia – Spania (i Gdansk), Italia – Irland (i Poznan).

FOTBALL: 2. divisjon menn (10. runde): Avd. 4: Stabæk 2.-lag – Tromsø 2.-lag 15.00.

FOTBALL: Terminlisten for engelsk eliteseire presenteres. 10.00.

FEKTING: EM i Legnano, Italia. Kårde menn, florett kvinner.

GOLF: PGA-turnering menn (1,3 mill. dollar) i Barrington, Rhode Island (til 19/6): Parspill.

ROING: Pressetreff og lunsj med de OL-uttatte roerne på Årungen 11.00-13.00.

TENNIS: Finale WTA-turnering i Birmingham, England (Jelena Jankovic – Zheng Jie 12.00).

TENNIS: Internasjonale turneringer (til 24/6): ATP-turneringer i Eastbourne, England (gress, 403.950 euro) og 's-Hertogenbosch, Nederland (gress, 398.250 euro), WTA-turneringer i Eastbourne, England (gress, 637.000 dollar) og 's-Hertogenbosch, Nederland (gress, 220.000 dollar).

TRAV: Jarlsberg (lunsj V5, DD), Klosterskogen (dobbel V5, DD).

Tirsdag 19/6:

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina, gruppespillet (3. runde): Gruppe D (i Ukraina, 20.45): England – Ukraina (i Donetsk), Sverige – Frankrike (i Kiev).

FOTBALL: Landskamp kvinner U23 i Stjørdal: Norge – USA 12.00.

OL: IOK-president Jacques Rogge er på Lillehammer i forbindelse med ungdomslekene 2016, 11.00-19.30.

FEKTING: EM i Legnano, Italia. Florett lag menn, sabel lag kvinner.

SANDVOLLEYBALL: Kontinentalcupfinale menn i Alanya, Tyrkia (til 23/6): Med Norge.

SYKLING: NM landevei i Bergen: Lagtempo, 30 km kvinner 17.00, 50 km menn junior 18.00 og 65 km menn 19.15.

FOTBALL: Finsk eliteserie (12. runde): Inter – Jaro 17.30.

TRAV: Momarken (lunsj V5, DD), Forus (dobbel V5, DD).

BASKETBALL: Sluttspill National Basketball Association (NBA), finale 4. kamp (best av 7): Miami Heat – Oklahoma City Thunder 03.00 (2-1, onsdag).

Onsdag 20/6:

FOTBALL: NM menn, 3. runde (18.00): Asker – Stabæk, Haugesund – Egersund, Mjøndalen – Hønefoss, Molde – HamKam, Nest Sotra – Brann, Raufoss – Odd Grenland, Rosenborg – Kvik Halden, Sandefjord – Vålerenga, Strømsgodset – Notodden, Tromsø – Tromsdalen, Ull/Kisa – Lillestrøm, Aalesund – Byåsen, Åsane – Viking, Alta – Bodø/Glimt, Hødd – Sarpsborg, Kongsvinger – Start.

FOTBALL: 2. divisjon menn: Avd. 3 (8. runde): Vindbjart – Vard Haugesund 17.30. Avd. 4 (11. runde): Mo – Moss 16.30.

FOTBALL: EM-kvalifisering kvinner, gruppe 3: Norge – Nord-Irland 18.00 (i Sarpsborg).

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina: Hviledag.

FOTBALL: EM-kvalifisering kvinner (øvrige kamper): Gruppe 1: Polen – Makedonia (i Torun). Gruppe 3 (Norges gruppe): Ungarn – Belgia 17.00 (i Szombathely). Gruppe 4: Wales – Israel 19.00 (i Wrexham). Gruppe 5: Finland – Hviterussland 18.00 (i Helsingfors), Slovakia – Ukraina (i Senec). Gruppe 6: Serbia – Nederland 17.00 (i Jakovo). Gruppe 7: Danmark – Tsjekkia 19.30 (i Vejle).

BRYTING: Junior-EM i Zagreb, Kroatia (til 24/6).

FEKTING: EM i Legnano, Italia. Kårde lag menn, florett lag kvinner.

LANGRENN: Toppidrettsveka i Aure: 24 km rulleski klassisk fellesstart 15.15.

RALLY: Rally New Zealand (VM-runde 7 av 13), grusrally (til 24/6). Kvalifisering i Auckland 22.00-01.00.

FOTBALL: Finsk eliteserie (12. runde, 17.30): Lahti – Haka, Mariehamn – HJK, TPS – MyPa, VPS – Honka.

TRAV: Bjerke (V65, V5, DD).

FOTBALL: Major League Soccer (MLS): Houston Dynamo – Toronto 03.00 (torsdag), Real Salt Lake – Los Angeles Galaxy 03.00, Colorado Rapids – San Jose Earthquakes 03.30, Seattle Sounders – Sporting Kansas City 04.00, Chivas USA – Montreal Impact 04.30, Vancouver Whitecaps – New York 05.00.

FOTBALL: Copa Libertadores, semifinale 2. kamp: Corinthians (Brasil) – Santos (Brasil) 02.50 (torsdag)

Torsdag 21/6:

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina, kvartfinale: Tsjekkia – Portugal 20.45 (i Warszawa, Polen).

FOTBALL: Cuptrekning på Ullevaal stadion: 4. runde i NM menn 12.00.

FOTBALL: 2. divisjon menn (11. runde): Avd. 1: Brumunddal – Strømsgodset 2.-lag 18.00. Avd. 4: Tromsø 2.-lag – Lørenskog 16.00.

FOTBALL: EM-kvalifisering kvinner: Gruppe 1: Bosnia-Hercegovina – Russland 17.00 (i Sarajevo). Gruppe 2: Spania – Tyrkia (i Madrid), Romania – Sveits 18.00 (i Buftea). Gruppe 3 (Norges gruppe): Bulgaria – Island 17.00 (i Lovetsj). Gruppe 4: Irland – Skottland (i Cork). Gruppe 6: Slovenia – England (i Velenje).

GOLF: International Open, europatour menn i Köln, Tyskland (til 24/6).

GOLF: LPGA-turnering kvinner (1,3 mill. dollar) i Waterloo, Canada (til 24/6).

GOLF: PGA-turnering menn (6 mill. dollar) i Cromwell, Connecticut (til 24/6).

LANGRENN: Toppidrettsveka i Aure: 1,5 km rulleskisprint klassisk 16.00.

RALLY: Rally New Zealand (VM-runde 7 av 13) i Auckland, grusrally: 1. etappe, spesialprøve (1-9), 22.30-06.50.

ROING: Boken om norsk rosports suksess! m/bl.a. Olaf Tufte kl. 10.00 på kantina, Idrettens Hus, Ullevaal stadion.

SYKLING: NM landevei i Bergen: Tempo, 15 kvinner junior 09.00, 30 km men junior 10.00, 30 km kvinner elite 11.30 og 50 km menn elite 17.00.

GALOPP: Øvrevoll (V5, DD).

TRAV: Bjerke (lunsj, V5, DD), Bergen (dobbel V5, DD).

BASKETBALL: Sluttspill National Basketball Association (NBA), finale evt. 5. kamp (best av 7): Miami Heat – Oklahoma City Thunder 03.00 (fredag).

Fredag 22/6:

FOTBALL: 2. divisjon menn (11. runde): Avd. 2: Buvik – Molde 2.-lag 18.00.

FOTBALL: Copa Libertadores, semifinale 2. kamp: Universidad de Chile (Chile) – Boca Juniors (Argentina) 02.15. (Spilles torsdag lokal tid).

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina, kvartfinale: Tyskland – Hellas 20.45 (i Gdansk, Polen).

BOWLING: VM U21 i Bangkok, Thailand (til 3/7).

FRIIDRETT: USAs OL-uttaksstevne i Eugene, Oregon (til 1/7).

GOLF: Europatour kvinner i Praha, Tsjekkia (til 24/6).

LANGRENN: Toppidrettsveka i Kristiansund: 18 km jaktstart rulleski skøyting 15.05.

PADLING: EM i Zagreb, Kroatia (til 24/6). Innledende heat og semifinaler, 500 og 1000 m fra 08.30.

RALLY: Rally New Zealand (VM-runde 7 av 13) i Auckland, grusrally: 2. etappe, spesialprøve (10-15), 23.15-06.00.

SYKLING: NM landevei i Bergen: Gateritt, 108 km menn junior 16.15, 72 km junior kvinner 17.00, 144 km kvinner elite 17.50 og 144 km menn elite 18.45.

TRAV: Jarlsberg (V65, V5, DD).

Lørdag 23/6:

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina, kvartfinale: C1 – D2 20.45 (i Donetsk, Ukraina).

FOTBALL: 2. divisjon menn (11. runde): Avd. 1 (16.00): Vålerenga 2.-lag – Fram Larvik 14.00, Birkebeineren – Lillehammer, Elverum – Tønsberg, Ørn Horten – Nybergsund-Trysil. Avd. 2 (14.00): KFUM Oslo – Fyllingsdalen, Levanger – Træff, Nardo – Fana, Kristiansund – Byåsen 16.00, Aalesund 2.-lag – Rosenborg 2.-lag 16.00. Avd. 4 (16.00): Kvik Halden – Stabæk 2.-lag, Mjølner – Finnsnes.

FORMEL 1: Kvalifisering til Europas Grand Prix i Valencia, Spania 14.00.

INDYCAR: Grand Prix-løp (9 av 15) i Newton, Iowa 20.00.

ORIENTERING: Verdenscup i Appenzell, Sveits: Mellomdisanse kvinner og menn 12.00.

PADLING: EM i Zagreb, Kroatia: Finaler 500 og 1000 kvinner 10.30, innledende heat og semifinaler 200 m.

PADLING: Verdenscup maraton i København, Danmark (til 24/6).

RALLY: Rally New Zealand (VM-runde 7 av 13) i Auckland, grusrally: 3. og siste etappe, spesialprøve (16-22), 22.10-04.00.

RALLYCROSS: EM-runde (5 av 10) på Lånkebanen i Stjørdal (til 24/6).

SPEEDWAY: Polens Grand Prix i Gorzow (VM-runde 6 av 12).

TERRENGSYKLING: Verdenscup i Mont-Sainte-Anne, Canada (til 24/6): Utfor (4 av 7), rundbane (5 av 7).

TRIATHLON: NM sprint i Kristiansund: Kvinner og menn 12.00.

TRAV: Drammen (V5, V75, V4, DD), Harstad (V65, V5).

FOTBALL: Major League Soccer (MLS): Toronto – New England Revolution 22.30, Philadelphia Union – Sporting Kansas City 01.00 (søndag), Montreal Impact – Houston Dynamo 01.30, Chicago Fire – Columbus Crew 02.30, Dallas – Chivas USA 03.00, Real Salt Lake – San Jose Earthquakes 03.00, Los Angeles Galaxy – Vancouver Whitecaps 04.30.

Søndag 24/6:

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina, kvartfinale: D1 – C2 20.45 (i Kiev, Ukraina).

FOTBALL: Eliteserien menn (utsatte kamper, 18.00): (fra 9. runde): Vålerenga – Stabæk 16.00, (fra 12. runde): Rosenborg – Strømsgodset, Aalesund – Sogndal.

FOTBALL: 1. divisjon menn (utsatte kamper): (fra 5. runde): Hødd – Bærum 16.30, (fra 10. runde): Mjøndalen – Sandefjord 18.00.

FOTBALL: 2. divisjon menn (11. runde): Avd. 1 (18.00): Grorud – Raufoss, Valdres – Gjøvik. Avd. 2: Skeid – Kjelsås 18.00. Avd. 3 (18.00): Odd Grenland 2.-lag – Vidar 15.00, Brann 2.-lag – Vindbjart 16.00, Jerv – Pors Grenland, Mandalskameratene – Fløy, Nest-Sotra – Åsane, Randaberg – Egersund, Vard Haugesund – Ålgård. Avd. 4 (18.00): Nesodden – Senja 15.00, Frigg – Asker, Østsiden – Follo.

FOTBALL: Eliteserien kvinner (11. runde, 15.00): Amazon Grimstad – Kattem 13.00, Arna-Bjørnar – Kolbotn, Fart – Røa, LSK Kvinner – Sandviken, Stabæk – Klepp, Trondheims-Ørn – Vålerenga.

FOTBALL: 1. divisjon kvinner (11. runde, 16.00): Voss – Fløya 13.00, Åsane – Medkila 13.00, Alta – Sarpsborg 14.30, Linderud-Grei – Avaldsnes 15.00, Grand Bodø – Kongsvinger, Sola – Fortuna Ålesund.

FORMEL 1: Europas Grand Prix i Valencia, Spania (VM-runde 8 av 20) 14.00.

ORIENTERING: Verdenscup i St. Gallen, Sveits: Sprint, kvinner 13.30 og menn 14.35.

PADLING: EM i Zagreb, Kroatia: Finaler 500 og 1000 menn 09.00, finaler 200 m 12.00. 5000 m menn 15.00.

SYKLING: NM landevei i Bergen: Fellesstarter, 108 km kvinner elite 09.00 og 180 km menn elite 13.00.

TRAV: Sørlandet (dobbel V5, DD).

BASKETBALL: Sluttspill National Basketball Association (NBA), finale evt. 6. kamp (best av 7): Oklahoma City Thunder – Miami Heat 02.00 (mandag)

FOTBALL: Major League Soccer (MLS): Portland Timbers – Seattle Sounders 23.00, New York – DC United 01.00 (mandag).

Mandag 25/6:

FOTBALL: EM-sluttspillet menn i Polen og Ukraina: Hviledag.

FOTBALL: Europacuptrekning menn: Mesterligaens 1. og 2. kvalifiseringsrunde, europaligaens 1. og 2. kvalifiseringsrunde.

SANDVOLLEYBALL: Verdensserien kvinner (7 av 14) og menn (8 av 14) i Stavanger (til 1/7): Grand Slam (5 av 9).

TENNIS: Wimbledon-turneringen (gress) i London, England (til 8/7): Årets tredje Grand Slam-turnering.

FOTBALL: Finsk eliteserie (13. runde, 17.30): Honka – Lahti, Jaro – MyPa, Inter – VPS, HJK – TPS, Haka – JJK, KuPS – Mariehamn.

TRAV: Klosterskogen (lunsj, V5, DD), Leangen (dobbel V5, DD). (©NTB)