Peter Crouch (Foto: Ariel Schalit/Ap)
Peter Crouch (Foto: Ariel Schalit/Ap)
Giovani dos Santos og Roman Pavlutsjenko. (Foto: EDDIE KEOGH/Reuters)
Giovani dos Santos og Roman Pavlutsjenko. (Foto: EDDIE KEOGH/Reuters)

Slik endte torsdagens Europaliga-kamper

Tottenham tapte, mens Stoke vant på bortebane.

Europa League i altomfotball.no: Terminliste | Statistikk

Torsdag kl. 18.00
CENTRAL STADION
Rubin Kazan - Tottenham 1-0 | TV 2 SPORT 1
Dommer: Florian Meyer, Tyskland
1-0 Bebars Natcho (55. min)

Rubin Kazan (4-2-3-1): Ryzhikov - Kaleshin, Navas, Sharonov, Bocchetti - Natcho, Noboa - Kasaev, Ryazantsev, Karadeniz - Martins
Tottenham (4-4-2): Cudicini - Fredericks, Gallas, Bassong, Townsend - Falgué, Livermore, Carroll, Pienaar - Defoe, Pavlutsjenko

Torsdag kl. 19.00
TALLAGHT STADIUM
Shamrock - PAOK 1-3
Dommer: Alexej Kulbakov, Hviterussland
0-1 Dimitrios Salpingidis (7. min)
0-2 Giorgos Fotakis (36. min)
0-3 Dimitrios Salpingidis (38. min)
1-3 Bill Dennehy (51. min)

PARKEN
København - Hannover 1-2 | Viasat Fotball
Dommer: Eric Braamhaar, Nederland
1-0 Dame N'Doye (67. min)
1-1 Jan Schlaudraff (71. min)
1-2 Lars Stindl (74. min)

FCK (4-4-2): J. Wiland - J. Thomsen, S. Ottesen, R. Sigurdsson, B. Oviedo - C. Bolaños, C. Grindheim, T. Kristensen, P. Diouf - D. N'Doye, C. Sántin
Hannover (4-2-2-2): R. Zieler - S. Chahed, E. Pogatetz, K. Haggui, C. Schulz - S. Pinto, M. Schmiedebach - L. Stindl, C. Pander - J. Schlaudraff, Moa

OLEKSIY BUTOVSKY VORSKLA STADIUM
Vorskla Poltava - Standard 1-2
Dommer: Libor Kovarik, Tsjekkia
1-0 Pavlo Rebenok (5. min)
1-1 Luis Manuel Seijas (17. min)
1-2 Kanu (45. min)
1-3 Mohammed Tchite (74. min)

PEPSI ARENA
Legia Warszawa - Rapid Bucuresti 3-1
Dommer: Stefan Johannesson, Sverige
1-0 Miroslav Radovic (54. min)
1-1 Filipe Teixeira (65. min)
2-1 Miroslav Radovic (69. min)
3-1 Michal Kucharczyk (90. min)
Rødt kort: Dan Alexa (26. min) og Janusz Gol (80. min)

PHILIPS STADION
PSV - Happoel Tel-Aviv 3-3
Dommer: Stuart Attwell, England
0-1 Omer Damari (10. min)
1-1 Georginio Wijnaldum (12. min)
1-2 Toto Tamuz (33. min)
1-3 Toto Tamuz (47. min)
2-3 Ola Toivonen (59. min)
3-3 Kevin Strootman (87. min)
Rødt kort: Roei Gordana (72. min)

STADIO OLIMPICO DI ROMA
Lazio - Zürich 1-0
Dommer: Michail Koukoulakis, Hellas
1-0 Christian Brocchi (62. min)

STADIONUL MUNICIPAL
Vaslui - Sporting 1-0
Dommer: Kristinn Jakobsson, Island
1-0 Denis Zmeu (30. min)

BLOOMFIELD STADIUM
Maccabi Tel-Aviv - Stoke 1-2 | Viasat Sport
Dommer: Duarte Gomes, Portugal
0-1 Dean Whitehead (51. min)
0-2 Peter Crouch (64. min)
1-2 Roberto Colautti (90. min)

Maccabi (4-3-3): B. Levi - K. Saban, S. Yeini (C), S. Pavicevic, U. Cohen - H. Medunjanin, R. Puncec, M. Lugasi - E. Zizov, E. Atar, M. Konaté
Stoke (4-4-2): T. Sørensen - R. Huth, M. Upson (C), D. Higginbotham, A. Wilkinson - R. Shotton, W. Palacios, D. Whitehead, S. Diao - J. Walters, K. Jones

BJK INÖNÜ STADION
Besiktas - Dinamo Kiev 1-0
Dommer: Tommy Skjerven, Norge
1-0 Egemen Korkmaz (67. min)

PARC DES PRINCES
Paris SG - Slovan Bratislava 1-0
Dommer: Mark Courtney, Nord-Irland
1-0 Javier Pastore (63. min)

RED BULL ARENA
Salzburg - Athletic 0-1
Dommer: Stanislav Todorov, Bulgaria
0-1 Ander (37. min)

Torsdag kl. 21.05
FRANZ-HORR-STADION
Austria Wien - AZ 2-2
Dommer: Tony Chapron, Frankrike
0-1 Rasmus Elm (str. 19. min)
0-2 Pontus Wernbloom (44. min)
1-2 Manuel Ortlechner (58. min)
2-2 Nacer Barazite (61. min)

OBLAST SPORTS COMPLEX
Metalist Kharkiv - Malmö 3-1
Dommer: Matej Jug, Slovenia
1-0 Taison (46. min)
2-0 Taison (56. min)
2-1 Mathias Ranégie (66. min)
3-1 Fininho (90. min)

ST. ANDREW'S STADIUM
Birmingham - Club Brugge 2-2
Dommer: Marcin Borski, Polen
0-1 Thomas Meunier (39. min)
0-2 Joseph Akpala (44. min)
1-2 Jean Beauséjour (55. min)
2-2 Marlon King (str. 74. min)

ESTÁDIO MUNICIPAL DE BRAGA
Braga - Maribor 5-1
Dommer: Leontios Trattou, Kypros
1-0 Lima (4. min)
2-0 Alan (7. min)
3-0 Elderson Echiéjilé (38. min)
3-1 Dalibor Volas (62. min)
4-1 Vinicius (85. min)
5-1 Fran Mérida (90. min)

CELTIC PARK
Celtic - Rennes 2-1 | TV 2 SPORT 1
Dommer: Bruno Paixão, Portugal
0-1 Kader Mangane (2. min)
1-1 Anthony Stokes (30. min)
2-1 Anthony Stokes (43. min)

ESTADIO VICENTE CALDERÓN
Atlético - Udinese 4-0
Dommer: Istvan Vad, Ungarn
1-0 Adrián (7. min)
2-0 Adrián (12. min)
3-0 Diego (37. min)
4-0 Radamel Falcao (67. min)

VELTINS-ARENA
Schalke - Larnaca 0-0
Dommer: Hannes Kaasik, Estland

ARENA NATIONALA
Steaua Bucuresti - Maccabi Haifa 4-2
Dommer: Kevin B.R. Blom, Nederland
1-0 Leandro Tatu (13. min)
2-0 Florin Constantin Costea (26. min)
2-1 Eyal Meshumar (36. min)
2-2 Yaniv Katan (40. min)
3-2 Cristian Tanase (64. min)
4-2 Cristian Tanase (84. min)
Rødt kort: Florin Constantin Costea (61. min)

CRAVEN COTTAGE
Fulham - Wisla Krakóv 4-1 | Viasat 4
Dommer: Halis Özkahya, Tyrkia
1-0 Damien Duff (5. min)
1-1 Andraz Kirm (9. min)
2-1 Andy Johnson (30. min)
3-1 Andy Johnson (57. min)
4-1 Steven Sidwell (79. min)

Fulham (4-4-2): M. Schwarzer - S. Kelly, C. Baird, B. Hangeland, M. Briggs - P. Kasami, D. Murphy, D. Etuhu, D. Duff - A. Johnson, B. Zamora

DE GROLSCH VESTE
Twente - OB 3-2
Dommer: Ovidiu Alin Hategan, Romania
0-1 Baye Djiby Fall (11. min)
1-1 Denny Landzaat (35. min)
2-1 Denny Landzaat (37. min)
2-2 Baye Djiby Fall (62. min)
3-2 Leroy Fer (82. min)

OB (4-4-2): M. Toppel - E. Ruud, A. Christensen, T. Reginiussen, B. Mendy - A. Johansson, M. Traoré, H. Andreasen, B. Kadrii - P. Utaka, B. Fall

OAKA SPIRO LOUIS
AEK - Lokomotiv Moskva 1-3
Dommer: William Collum, Skottland
0-1 Denis Glushakov (50. min)
1-1 Pereira Leonardo (60. min)
1-2 Maicon (72. min)
1-3 Vladislav Ignatiev (80. min)

CONSTANT VANDEN STOCKSTADION
Anderlecht - Sturm Graz 2-0
Dommer: Menashe Masiah, Israel
1-0 Guillaume Gillet (23. min)
2-0 Matias Suárez (74. min)
Rødt kort: Ferdinand Feldhofer (59. min)