Elisabeth Andreassen får hjelp av Alexander Rybak til å velge ut sine tre finalister.
Elisabeth Andreassen får hjelp av Alexander Rybak til å velge ut sine tre finalister.

Nå skal finalistene plukkes ut

«X Factor»-dommerne tar med seg seks deltakere hver til Beitostølen.

Etter bootcampprogrammet – som ble sendt på fredag – står dommerne igjen med 24 deltakere: Seks grupper, seks deltakere over 25 år, seks jenter under 25 år og seks gutter under 25 år.

Dommerne har nå fått mentoransvar for hver sin kategori, og tar med sine seks deltakere til en arbeidshelg på Beitostølen.

Marion Ravn får hjelp av  Sveinung Sundli fra Gåte til å plukke ut sine tre finalister.
Marion Ravn får hjelp av Sveinung Sundli fra Gåte til å plukke ut sine tre finalister.

Les også: Disse kom videre i X Factor

Etter to tøffe dager på dommercamp, skal dommerne sende halvparten hjem og stå igjen med tre «X Factor»-finalister hver, altså 12 til sammen, som skal opptre i de direktesendte finalerundene som starter på TV 2 fredag 8. oktober.

Meddommere

For å få hjelp til denne viktige utvelgelsen har hver dommer fått ta med seg en meddommer til Beitostølen. Marion Ravn har valgt Sveinung Sundli fra Gåte, Klaus Sonstad har med seg Mariann Thomassen fra Surferosa, Jan Fredrik Karlsen har med seg fjorårsvinner Chand Torsvik, og Elisabeth Andreassen har med seg Alexander Rybak.

Les også: Disse kom videre i X Factor

Sendes hjem

Dommerne inviterer sine deltakere med på egne hytter på Beito. Den første kvelden må alle deltakerne fremføre en låt på hytta, hvorpå dommerne må sende hjem én deltaker hver.

Jenter under 25 år

Mentor: Jan Fredrik Karlsen.

Sofie Braseth.
Annsofi Pettersen.
Madeleine Christensen.
Tanita Kolås.
Ingrid Galadriel Aune Brosveet.
Ingrid Haukland.

Se alle «X Factor»-auditions i TV 2 Play!

Gutter under 25 år

Mentor: Marion Ravn.

Jonas Nybakk Benyoub.
Mohamed Abdi Farah.
Adrian Jørgensen.
Eivind Nyberg Sagli.
Bjørn Henrik Brandtenborg.
Atle Pettersen.

Se alle «X Factor»-auditions i TV 2 Play!

Deltakere over 25 år

Mentor: Elisabeth Andreassen.

Jan Hedelund.
Hans Bollandsås.
Ole Gustav Johnsen.
Marthe Valle.
Dilsa Calimli.
Marianne Solberg Follestad.

Se alle «X Factor»-auditions i TV 2 Play!

Grupper

Mentor: Klaus Sonstad.

Nemesis: Ingrid Maria Bjørnelid, Martine Kornbrekke, Mari Uldal og Elise Steffensen.
Irresistible: Saima Irén Mian, Hanne Rindal Ree, Lise Viktoria Hagen og Ingri Rønning.
2 Elements: Marius Aronsen, Mikael Nyhus, Kimhye Kristine Jin Iversen, Julie Lund og Kine Andersen.
Mamas Garden: Dag Arnold Gryting, Håvard Gryting og Ingvild Gryting.
Post 4: Lasse Kristiansen og Vegard Knutsen.
Sara & Julie: Sara Humlen og Julie Tørrissen.

Se «X Factor»-dommercampen torsdag og fredag klokken 20.00 på TV 2!

Les mer om «X Factor» her!