Drommestipend
Drommestipend

Drømmestipendet 2010

Her er alle vinnerne!

Norsk kulturskoleråd og Norsk Tipping står bak Drømmestipendet. Et stipend som deles ut for sjuende gang i år.

Målet er å gi unge kulturtalenter anledning til å få oppfylt en kulturell drøm og utvikle seg videre innen sitt område.

100 stipender

Det deles ut 100 stipender á 10 000 kroner til enkeltpersoner eller grupper. Mottakerne kan ikke være etablerte kunstnere, og ikke eldre enn til og med fylte 20 år.

Alle landets kommuner er invitert til å nominere én kandidat hver, og i år er det mottatt 249 søknader.

Les mer om Drømmestipendet her!

HER ER VINNERNE AV DRØMMESTIPENDET 2010

Akershus, Asker - Siv Øyunn Kjenstad - Musikk

Akershus, Bærum - Benedicte Sofie Damslora - Dans

Akershus, Nesodden - Filmgutta på NVGS - Foto/film

Akershus, Nittedal - Mia Johnsen - Musikk

Akershus, Oppegård - Sofie Løvstakken - Teater

Akershus, Ski - Marius Olsen - Foto/film

Akershus, Vestby - Christian Lundqvist - Musikk

Akershus, Ås - Jon Anders Fløistad - Annet utrykk

Aust-Agder, Arendal - Finn Adrian Jorkjen - Billedkunst

Aust-Agder, Birkenes - Stian Stapnes - Musikk

Aust-Agder, Bygland - Jakob Haugaa - Foto/film

Aust-Agder, Lillesand - Halvard Huldt-Nystrøm - Musikk

Buskerud, Drammen - Aina Davidsen - Musikk

Buskerud, Gol - Sjur Hovden Borge - Musikk

Buskerud, Hurum - Ida Rolstad - Dans

Buskerud, Modum - Hanne Svensrud Midtun - Musikk

Buskerud, Nore og Uvdal - Miriam Syvertsen - Musikk

Buskerud, Røyken - Sindre Christian Bjelland - Dans

Finnmark, Alta - Kati Heimen - Musikk/Teater/Drama

Finnmark, Berlevåg - Arctic Hips - Dans

Finnmark, Guovdageaidnu-Kautokeino - Niels Ovlla & Gard Emil - Musikk

Finnmark, Nordkapp - Moillrock - Musikk

Finnmark, Tana - Helge Aslaksen Ravna - Musikk

Hedmark, Elverum - Trine Andrea Skari - Musikk

Hedmark, Ringsaker - Aleksander Lorentzen - Musikk

Hedmark, Stange - Magnus Tonning Riise - Musikk

Hedmark, Sør - Odal - Simen Bjørkhaug - Musikk

Hedmark, Tolga - Alf Hulbækmo - Musikk

Hedmark, Trysil - Maria Cecilie Midttun - Foto/film

Hedmark, Våler - Victoria Johansen - Musikk

Hedmark, Åsnes - Christina Ommestad - Musikk

Hordaland, Bergen - Amalie Eikaas Stalheim - Musikk

Hordaland, Fusa - Håvard Grøndal Skåtun - Musikk

Hordaland, Kvam - Hanna Marie Thiesen - Musikk

Hordaland, Kvinnherad - Sebastian Lamberg Torjusen - Musikk

Hordaland, Lindås - Vegard Eide - Musikk

Hordaland, Radøy - Lydia Hoen Tjore - Musikk

Hordaland, Sveio - Andreas Carlos Furdal - Musikk

Møre og Romsdal, Averøy - Marte Sofie Leithaug - Musikk

Møre og Romsdal, Eide - Hillevi Halås Eltvik - Musikk

Møre og Romsdal, Molde - Kari Olsson - Billedkunst

Møre og Romsdal, Norddal - Thea Marie Ytterdal - Musikk

Møre og Romsdal, Stranda - Andreas Havnen Hansen - Musikk

Møre og Romsdal, Sula - Siril Malmedal Hauge - Musikk

Nordland, Bodø - Bjørk-Guinevere Kinsella Eide - Musikk

Nordland, Brønnøy - Iselin Straum - Billedkunst

Nordland, Narvik - Silje Johannesen - Dans

Nordland, Sortland - Hugo Hilde - Musikk

Nordland, Vefsn - Emil Gaare - Musikk

Nordland, Vestvågøy - Kristine Brennesvik Karlsen - Musikk

Nord-Trøndelag, Leksvik - Freja Liv Buonaventzen - Stand up/revy/skuespill

Nord-Trøndelag, Namsos - Djærika Aromin Buccat - Dans

Nord-Trøndelag, Steinkjer - Willy Spjøtvold - Dans

Nord-Trøndelag, Stjørdal - Anna Sterud Hellandsvik - Dans

Nord-Trøndelag, Verdal - Håkon Ricardo Storstadmo - Musikk

Nord-Trøndelag, Verran - Reidun Kristine Johnsen - Musikk

Oppland, Gausdal - Trond Sagbakken - Musikk

Oppland, Gran - Taste of Betrayal - Musikk

Oppland, Lillehammer - Magnus Bakken - Musikk

Oppland, Lom - Mads Erik Odde - Musikk

Oppland, Nord-Aurdal - Stian Alexander Olsen - Musikk

Oppland, Vestre Slidre - Anne og Astrid Eidsaa Hamre - Musikk

Oppland, Vågå - Liv Grønli Turtum - Dans

Oslo, Oslo - Martine Camilla Brænna - Dans

Rogaland, Klepp - Ørjan Byberg - Musikk

Rogaland, Randaberg - Oda Angell Storhaug - Musikk

Rogaland, Sola - Cindy To - Musikk

Rogaland, Stavanger - Andreas Lamo - Musikk

Rogaland, Strand - Richard Andrè Helvig - Musikk

Sogn og Fjordane, Fjaler - Sturle Sandvik - Musikk

Sogn og Fjordane, Flora - Punch - Musikk

Sogn og Fjordane, Førde - SAMORA - Musikk

Sogn og Fjordane, Jølster - Nifrost - Musikk

Sogn og Fjordane, Stryn - Ungdomsgruppa i Fjelli ungdomslag - Dans

Sør-Trøndelag, Hemne - Ekaterina Vostrikova - Musikk

Sør-Trøndelag, Melhus - Guro Røvik Marstad - Musikk

Sør-Trøndelag, Oppdal - Oppdal juniorkorps storband - Musikk

Sør-Trøndelag, Røros - Mads Kuraas - Musikk

Sør-Trøndelag, Trondheim - Lars Magnus Steinum - Musikk

Telemark, Hjartdal - Ellen Marie Løkslid - Musikk

Telemark, Porsgrunn - Lars Adne Gulliksen - Musikk

Telemark, Seljord - Ingrid Ytre-Arne - Musikk

Telemark, Skien - Aslak Grøseth Pedersen - Musikk

Troms, Berg - Kirsti Elisabet Heitmann - Annet utrykk

Troms, Harstad - Kristian Kristensen - Musikk

Troms, Ibestad - Viola Hansen - Musikk

Troms, Kåfjord - Ida Blomli - Musikk

Troms, Målselv - Kyrre Krøger Vanebo - Teater

Troms, Tromsø - Mimmi Tamba - Musikk

Vest-Agder, Farsund - Anders Evald Andersen - Musikk

Vest-Agder, Flekkefjord - Pointless Point - Musikk

Vest-Agder, Lyngdal - Siril Madland Herikstad - Annet utrykk

Vest-Agder, Kristiansand - Marit Birkedal Aas - Musikk

Vest-Agder, Søgne - Erlend Ose - Musikk

Vestfold, Hof - Anniken Kolstad Skoglund - Musikk

Vestfold, Re - Ragnar Evensen - Stand up/revy/skuespill

Vestfold, Sande (V) - Sonja Johansen - Musikk

Østfold, Fredrikstad - Hallvard Hurum - Musikk

Østfold, Halden - Lars Runar Andersen - Musikk

Østfold, Rakkestad - AmfiA & Mar10 - Musikk

Østfold, Spydeberg - Mari Mærde Gruer - Annet utrykk