Mark Cavendish, Thor Hushovd  (Foto: BAS CZERWINSKI/AP)
Mark Cavendish, Thor Hushovd (Foto: BAS CZERWINSKI/AP)

Disse rytterne sykler Milano-Sanremo

200 ryttere stiller i «La classicissima di primavera».

Se Milano-Sanremo direkte på TV 2 Zebra og TV2Sumo lørdag kl. 14.30

Den 101. utgaven av sykkelklassikeren Milano-Sanremo tråkkes i gang på lørdag.

Totalt 200 ryttere stiller på startstreken i det 298 kilometer lange rittet, med fjorårsvinner Mark Cavendish, Thor Hushovd, Edvald Boasson Hagen, Alessandro Petacchi, Daniele Bennati og Tom Boonen som de store stjernene.

Sykkellegenden Lance Armstrong er også med, men tar turen i «La classicissima di primavera» som trening.

Foruten Hushovd og Boasson Hagen, stiller også norske Gabriel Rasch på startstreken.

Mads Kaggestads TV 2-blogg: «Edvald har kapasiteten til å vinne Milano-Sanremo»

Les også: Sjekk TV 2s sykkelpakke

Disse sykler årets Milano-Sanremo:

Team HTC-Columbia
1 Mark Cavendish (Gbr)
2 Michael Albasini (Swi)
3 Bernhard Eisel (Aut)
4 Matthew Goss (Aus)
5 Maxime Monfort (Bel)
6 Michael Rogers (Aus)
7 Hayden Roulston (Nzl)
8 Peter Velits (Svk)

Acqua & Sapone
11 Stefano Garzelli (Ita)
12 Luca Paolini (Ita)
13 Francesco Failli (Ita)
14 Dario Andriotto (Ita)
15 Ruggero Marzoli (Ita)
16 Andrea Masciarelli (Ita)
17 Giuseppe Palumbo (Ita)
18 Massimo Codol (Ita)

AG2R – La Mondiale
21 Sébastien Hinault (Fra)
22 Maxime Bouet (Fra)
23 Alexander Efimkin (Rus)
24 Vladimir Efimkin (Rus)
25 René Mandri (Est)
26 Lloyd Mondory (Fra)
27 Biel Kadri (Fra)
28 Dimitri Champion (Fra)

Androni Giocattoli - Serramenti Diquigiovanni
31 Michele Scarponi (Ita)
32 Leonardo Bertagnolli (Ita)
33 Francesco Ginanni (Ita)
34 Alberto Loddo (Ita)
35 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col)
36 Alessandro Bertolini (Ita)
37 Fabrice Piemontesi (Ita)
38 Jackson Rodriguez (Ven)

Astana
41 Allan Davis (Aus)
42 Enrico Gasparotto (Ita)
43 Asan Bazajev (Kaz)
44 Valerij Dmitrijev (Kaz)
45 Andrij Grivko (Ukr)
46 Maksim Iglinskij (Kaz)
47 Sergeij Renev (Kz)
48 Mirko Selvaggi (Ita)

BBOX Bouygues Telecom
51 Yukiya Arashiro (Jpn)
52 William Bonnet (Fra)
53 Steve Chainel (Fra)
54. Mathieu Claude (Fra)
55 Said Haddou (Fra)
56 Alexandre Pichot (Kaz)
57 Sébastien Turgot (Fra)
58 Thomas Voeckler (Fra)

BMC Racing Team
61 George Hincapie (USA)
62 Alessandro Ballan (Ita)
63 Marcus Burghardt (Ger)
64 Karsten Kroon (Ned)
65 Michael Schär (Swi)
66 Danilo Wiss (Swi)
67 Jeffry Louder (USA)
68 Brent Bookwalter (USA)

Caisse d’Epargne
71 Marzio Bruseghin (Ita)
72 Andrei Amador (Crc)
73 Vasil Kiryjenka (Blr)
74 Pablo Lastras Garcia (Spa)
75 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa)
76 Imanol Erviti (Spa)
77 Rigoberto Uran Uran (Col)
78 Xabier Zandio Echaide (Spa)

Carmiooro NGC
81 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa)
82 Emanuele Sella (Ita)
83 Daniele Ratto (Ita)
84 Eric Berthou (Fra)
85 Jure Kocjan (Slo)
86 Laurent Beuret (Swi)
87 Aristide Ratti (Ita)
88 Raffaele Ferrara (Ita)

Cervélo Test Team
91 Xavier Florencio (Spa)
92 Roger Hammond (Gbr)
93 Jeremy Hunt (Gbr)
94 Thor Hushovd (Nor)
95 Andreas Klier (Ger)
96 Brett Lancaster (Aus)
97 Gabriel Rasch (Nor)
98 Dominique Rollin (Can)

Colnago – CSF Inox
101 Mattia Gavazzi (Ita)
102 Manuel Belletti (Ita)
103 Federico Canuti (Ita)
104 Sacha Modolo (Ita)
105 Alan Marangoni (Ita)
106 Marco Frapporti (Ita)
107 Domenico Pozzovivo (Ita)
108 Simone Stortoni (Ita)

Euskaltel - Euskadi
111 Pablo Urtasun Perez (Spa)
112 Inaki Isasi Flores (Spa)
113 Koldo Fernandez (Spa)
114 Amets Txurruka (Spa)
115 Ruben Perez Moreno (Spa)
116 Alan Perez Lezaun (Spa)
117 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa)
118 Jorge Azanza Soto (Spa)

Française des Jeux
121 Olivier Bonnaire (Fra)
122 Wesley Sulzberger (Aus)
123 Frédéric Guesdon (Fra)
124 Anthony Geslin (Fra)
125 Jevgenij Hutarovitsj (Blr)
126 Yoann Offredo (Fra)
127 Anthony Roux (Fra)
128 Benoit Vaugrenard (Fra)

Garmin - Transitions
131 Tyler Farrar (USA)
132 Julian Dean (Nzl)
133 Murilo A. Fischer (Bra)
134 Robert Hunter (Rsa)
135 Marijn Maaskant (Ned)
136 David Millar (Gbr)
137 Johan Van Summeren (Bel)
138 Matthew Wilson (Aus)

ISD - Neri
141 Giovanni Visconti (Ita)
142 Carlo Scognamiglio (Ita)
143 Leonardo Scarselli (Ita)
144 Paolo Longo Borghini (Ita)
145 Diego Caccia (Ita)
146 Simon Clarke (Aus)
147 Emanuel Vona (Ita)
148 Oscar Gatto (Ita)

Lampre – Farnese Vini
151 Alessandro Petacchi (Ita)
152 Damiano Cunego (Ita)
153 Lorenzo Bernucci (Ita)
154 Mauro Da Dalto (Ita)
155 Francesco Gavazzi (Ita)
156 Danilo Hondo (Ger)
157 Mirco Lorenzetto (Ita)
158 Manuele Mori (Ita)

Liquigas – Doimo
161 Daniele Bennati (Ita)
162 Vincenzo Nibali (Ita)
163 Roman Kreuziger (Cze)
164 Daniel Oss (Ita)
165 Franco Pellizotti (Ita)
166 Manuel Quinziato (Ita)
167 Fabio Sabatini (Ita)
168 Valerio Agnoli (Bel)

Omega Pharma - Lotto
171 Philippe Gilbert (Bel)
172 Michiel Elijzen (Ned)
173 Olivier Kaisen (Bel)
174 Mickael Delage (Fra)
175 Sebastian Lang (Ger)
176 Staf Scheirlinckx (Bel)
177 Jürgen Roelandts (Bel)
178 Greg Van Avermaet (Bel)

Quick Step
181 Tom Boonen (Bel)
182 Sylvain Chavanel (Fra)
183 Carlos Barredo (Spa)
184 Dries Devenyns (Bel)
185 Jérôme Pineau (Fra)
186 Maarten Wynants (Bel)
187 Matteo Tosatto (Ita)
188 Marco Velo (Ita)

Rabobank
191 Oscar Freire (Spa)
192 Lars Boom (Ned)
193 Tom Leezer (Ned)
194 Sebasian Langeveld (Ned)
195 Nick Nuyens (Bel)
196 Paul Martens (Ger)
197 Bram Tankink (Ned)
198 Maarten Tjallingii (Ned)

Sky Cycling Team
201 Edvald Boasson Hagen (Nor)
202 Michael Barry (Can)
203 Juan Antonio Flecha (Spa)
204 Mathew Hayman (Aus)
205 Thomas Löfkvist (Swe)
206 Ian Stannard (Gbr)
207 Chris Sutton (Aus)
208 Gregory Henderson (Nz)

Team Katjusja
211 Filippo Pozzato (Ita)
212 Marco Bandiera (Ita)
213 Mikhail Ignatjev (Rus)
214 Sergeij Ivanov (Rus)
215 Kim Kirchen (Lux)
216 Luca Mazzanti (Ita)
217 Nikolai Trusov (Rus)
218 Pavel Brutt (Rus)

Team Milram
221 Linus Gerdemann (Ger)
222 Markus Fothen (Ger)
223 Johannes Fröhlinger (Ger)
224 Christian Knees (Ger)
225 Luke Roberts (Aus)
226 Roy Sentjens (Bel)
227 Niki Terpstra (Ned)
228 Paul Voss (Ger)

Team RadioShack
231 Fumiyuki Beppu (Jpn)
232 Daryl Impey (Rsa)
233 Markel Irizar Aranburu (Spa)
234 Geoffroy Lequatre (Fra)
235 Dmitrij Muravjev (Kaz)
236 Grégory Rast (Swi)
237 Sébastien Rosseler (Bel)
238 Tomas Vaitkus (Lit)

Team Saxo Bank
241 Fabian Cancellara (Swi)
242 Andy Schleck (Lux)
243 Baden Cooke (Aus)
244 Andres Lund (Den)
245 Frank Høj (Den)
246 Gustav Erik Larsson (Sve)
247 Matti Breschel (Den)
248 Stuart O'Grady (Aus)