Alberto Contador (Foto: PASCAL PAVANI/AFP)
Alberto Contador (Foto: PASCAL PAVANI/AFP)

Disse rytterne sykler Paris-Nice

Alberto Contador fronter et stjernespekket felt.

Se Paris-Nice direkte på TV 2 Zebra, TV 2 SPORT og TV2Sumo.no fra søndag kl. 15.20

22 lag er invitert til helgens Paris-Nice, med fjorårsvinner Luis Leon Sanchez, Alejandro Valverde og ikke minst fjorårets Tour de France-vinner Alberto Contador som de største stjernene.

Det er ingen nordmenn med i årets ritt.

Les også: Slik sendes Paris-Nice

Johan Kaggestads TV 2-blogg: «Nå starter sykkelsesongen for alvor»

Les også: Sjekk TV 2s sykkelpakke

Disse kjører årets Paris-Nice:

AG2R-La Mondiale:
Maxime Bouet, Tadej Valjavec, Cyril Dessel, Nicolas Roche, Christophe Riblon, Julien Loubet, David Le Lay, Dimitri Champion

Astana:
Alberto Contador, Dimitrij Fofonov, Maxim Gourov, Dani Navarro, Benjamin Noval, Gorazd Stangelj, Oscar Pereiro, Andrij Grivko

Bbox Bouygues Telecom:
William Bonnet, Pierrick Fédrigo, Cyril Gautier, Alexandre Pichot, Pierre Rolland, Jurij Trofimov, Sébastien Turgot, Thomas Voeckler.

Caisse d'Epargne:
Luis Leon Sanchez, Alejandro Valverde, Juan José Cobo, José Vicente García Acosta, Iván Gutiérrez, David López, Luis Pasamontes, Mathieu Perget.

Cervélo TestTeam:
Xavier Florencio, Volodimir Gustov, Heinrich Haussler, Ted King, Daniel Lloyd, Joaquín Novoa, Dominique Rollin, Xavier Tondo.

Cofidis:
Stéphane Augé, Samuel Dumoulin, Leonardo Duque, Julien El Fares, Sébastien Minard, Amaël Moinard, Rémi Pauriol, Rein Taaramae.

Euskaltel-Euskadi:
Samuel Sanchez, Koldo Fernández de Larrea, Egoi Martínez, Gorka Verdugo, Iván Velasco, Beñat Intxausti, Mikel Nieve, Romain Sicard.

Francaise des Jeux:
Jussi Veikkanen, Christophe Le Mevel, Matthieu Ladagnous, Anthony Geslin, Arnaud Gerard, Mickael Cherel, Sébastien Chavanel, Sandy Casar

Garmin-Transitions:
Tom Danielson, Fredrik Kessiakoff, Dan Martin, Christian Meier, David Millar, Tom Peterson, Svein Tuft, Christian Vande Velde .

HTC-Columbia:
Marcel Sieberg, Hayden Roulston, Maxime Monfort, Tony Martin, Craig Lewis, Adam Hansen, André Greipel, Matthew Goss

Katjusja:
Alexander Botsjarov, Sergej Ivanov, Alexander Kolobnev, Danilo Napolitano, Jevgeni Petrov, Joaquin Rodrigues, Joan Horrach, Eduard Vorganov

Lampre-Farnese Vini:
Grega Bole, Mattheo Bono, Damiano Cunego, David Loosli, Mirco Lorenzetto, Simone Ponzi, Daniele Righi, Alessandro Spezialetti

Liquigas-Doimo:
Frederik Willems, Brian Vandborg, Ivan Santaromita, Peter Sagan, Aliaksandr Kuchynski, Roman Kreuziger, Jacopo Guarnieri, Mauro Finetto, Francesco Chicchi

Omega Pharma-Lotto:
Francis De Greef, Mickaël Delage, Philippe Gilbert, Dani Moreno, Jean-Christophe Péraud, Jurgen Roelandts, Jurgen Van den Broeck, Jurgen Van Goolen

Quick Step:
Sylvain Chavanel, Kevin Seeldraeyers, Jerôme Pineau, Carlos Barredo, Kevin De Weert, Nikolas Maes, Kevin Van Impe, Wouter Weylandt.

Rabobank:
Bauke Mollema, Bram Tankink, Joost Posthuma, Dennis van Winden, Lars Boom, Tom Leezer, Jos van Emden, Rick Flens

Saur-Sojasun:
Jimmy Casper, Jérôme Coppel, Jimmy Engoulvent, Jérémie Galland, Cyril Lemoine, Laurent Mangel, Jean-Marc Marino, Yannick Talabardon

Skil-Shimano:
Yann Huguet, Koen de Kort, Alexandre Geniez, Albert Timmer, Thierry Hupond, Roy Curvers, Simon Geschke, Tom Veelers.

Saxo Bank:
Jakob Fuglsang, Juan José Haedo, Gustav Larsson, Richie Porte, Fränk Schleck, Chris Anker Sörensen, Nicki Sörensen, Jens Voigt

Team RadioShack:
Jani Brajkovic, Chris Horner, Levi Leipheimer, Geoffroy Lequatre, Tiago Machado, Jaroslav Popovitsj, Sebastien Rosseler, Gert Steegmans

Team Sky:
Sylvain Calzati, Kjell Carlström, Dario Cioni, Steve Cummings, Simon Gerrans, Greg Henderson, Serge Pauwels, Geraint Thomas

Vacansoleil:
Johnny Hoogerland, Jens Mouris, Marco Marcato, Alberto Ongarato, Björn Leukemans, Brice Feillu, Romain Feillu, Borut Bozic.

Alberto
  Contador (Foto: PASCAL PAVANI/AFP)
Alberto Contador (Foto: PASCAL PAVANI/AFP)