
Rekordpublikum så allstarkampen
108.713 tilskuere fylte NFL-arenaen Cowboys Stadium til allstarkampen i NBA søndag. Aldri før har så mange sett en basketballkamp.
Publikum fikk valuta for inngangspengene da Dwyane Wade ledet Eastern Conference til 141-139-seier i en spennende kamp. Med 28 poeng, 11 assists og 6 returer ble Miami-stjernen kåret til mest verdifulle spiller.
Western Conference hadde en sjanse til å knipe seieren, men lagets toppscorer Carmelo Anthony (27 poeng) misset med et trepoengsforsøk i siste sekund.
- Denne kampen skal være en fest. Vi bestemte oss for å lage den største festen noensinne, og slik ble det, sa Mark Cuban, som eier det lokale NBA-laget Dallas Mavericks.
Mavs-spiller Dirk Nowitzki markerte seg også med 22 poeng, mens LeBron James scoret 25 poeng for vinnerlaget.
Den største stjernen søndag var likevel arenaen og rammen rundt kampen. Den gamle verdensrekorden for basketballkamper var på 78.129 tilskuere, satt i en universitetskamp i Detroit i 2003. (©NTB)
