Abdisalam Ibrahim fikk sin debut for City mot Scunthorpe (Foto: Jon Super/AP)
Abdisalam Ibrahim fikk sin debut for City mot Scunthorpe (Foto: Jon Super/AP)

Slik endte helgens FA-cupkamper

Fem Premier League lag ble slått ut i FA-cupens 4. runde

FA-cupen i altomfotball.no: Terminliste I Statistikk

Arsenal, Burnley, Sunderland, Wolverhampton og Everton ble alle slått ut av FA-cupens 4. runde, mens Tottenham og Wigan må ut i omkamp moy henholdsvis Leeds og Notts County.

Helgens runde i FA-cupen:

Scunthorpe - Manchester City 2-4
0-1 Martin Petrov
1-1 Paul Hayes
1-2 Nedum Onuoha
1-3 Sylvinho
2-3 Dedryk Boyata (sm)
2-4 Robinho
Scunthorpe: Murphy, Byrne, Mirfin, Jones (Milne 82), Williams,Thompson, Togwell, McCann (Josh Wright 88), Woolford,Hayes (Forte 88), Hooper.
Manchester City: Taylor, Onuoha, Boyata, Kompany, Sylvinho, Ibrahim,De Jong (Cunningham 46), Ireland (Zabaleta 66), Mwaruwari,Robinho (Bellamy 85), Petrov.
Les også: Manchester City vant i norske Ibrahims debut

Stoke - Arsenal 3-1
1-0 Ricardo Fuller
1-1 Denílson
2-1 Ricardo Fuller
3-1 Dean Whitehead
Lagene:
Stoke: Sorensen, Huth, Shawcross, Higginbotham, Collins,Delap (Diao 85), Whitehead, Whelan, Etherington (Pugh 90),Sidibe, Fuller (Sanli 85).
Arsenal: Fabianski, Coquelin (Ramsey 67), Campbell, Silvestre,Traore, Eastmond, Denilson, Fabregas, Walcott (Eduardo 67),Emmanuel-Thomas (Arshavin 67), Vela.
Les også: Stoke sendte Arsenal ut av FA-cupen

Tottenham - Leeds 2-2
1-0 Peter Crouch
1-1 Jermaine Beckford
2-1 Roman Pavljutsjenko
2-2 Jermaine Beckford
Tottenham: Gomes, Hutton, Bassong, Dawson, Bale,Kranjcar (Keane 71), Modric, Jenas, Rose (Palacios 56), Defoe,Crouch (Pavlyuchenko 71).
Leeds: Ankergren, Crowe, Kisnorbo, Bromby, Hughes, Howson,Doyle (Becchio 80), Kilkenny, Johnson (White 88), Snodgrass,Beckford.
Les også: Leeds sikret omkamp mot Tottenham på overtid

Preston - Chelsea 0-2
0-1 Nicolas Anelka
0-2 Daniel Sturridge
Preston: Lonergan, Hart, Mawene, St. Ledger, Davidson,Sedgwick (Mayor 72), Chaplow, Jones, Carter (Parkin 59),Wallace, Brown (Mellor 72).
Chelsea: Hilario, Paulo Ferreira, Alex, Terry, Zhirkov,Belletti (Malouda 19), Ballack, Lampard (Joe Cole 66), Deco,Anelka, Sturridge.
Les også: Chelsea videre i FA-cupen

Reading - Burnley 1-0
1-0 Gylfi Thor Sigurdsson
Reading: Federici, Griffin, Ingimarsson, Mills, Bertrand,McAnuff, Karacan, Gunnarsson (Kebe 75), Sigurdsson,Church (Long 64), Rasiak (Thorvaldsson 83).
Burnley: Jensen, Mears, Edgar, Duff, McCann, Eagles, McDonald,Alexander, Gudjonsson (Blake 85), Elliott,Thompson (Paterson 46).
Les også: Reading sendte Burnley ut av FA-cupen

Everton - Birmingham 1-2
0-1 Cristian Benitez
0-2 Barry Ferguson
1-2 Leon Osman
Everton: Howard, Neville, Distin, Heitinga, Baines, Pienaar,Cahill, Fellaini, Bilyaletdinov (Osman 46),Donovan (Arteta 76), Saha (Vaughan 69).
Birmingham: Hart, Carr, Roger Johnson, Dann, Ridgewell,Larsson, Bowyer, Ferguson, Fahey, McFadden (McSheffrey 89),Benitez (Jervis 79).
Les også: Birmingham fortsatt «umulig» å slå


Accrington Stanley - Fulham 1-3
0-1 Erik Nevland
1-1 Michael Symes
1-2 Damien Duff
1-3 Zoltán Gera
Accrington Stanley: Bouzanis, Lees, Kempson, Edwards, Winnard,McConville (Kee 63), Ryan, Procter, Miles (Joyce 85), Symes,Grant.
Fulham: Schwarzer, Kelly, Hangeland, Hughes, Kallio (Elm 56),Gera (Davies 84), Murphy, Baird, Duff (Dikgacoi 68), Nevland,Riise
Les også: Nevland scoret da Fulham gikk videre

Aston Villa - Brighton 3-2
1-0 Nathan Delfouneso
1-1 Tommy Elphick
2-1 Ashley Young
3-1 Fabian Delph
3-2 Nicky Forster
Aston Villa: Guzan, Luke Young, Beye, Collins,Warnock (Davies 50), Albrighton (Milner 13), Sidwell, Downing,Delph, Ashley Young (Lowry 86), Delfouneso.
Brighton: Kuipers, Calderon, Virgo, Elphick, McNulty,Bennett (Dickinson 65), Navarro (Cox 74), Crofts,Dicker (Carole 65), Murray, Forster.

Bolton - Sheffield U. 2-0
1-0 Grétar Rafn Steinsson
2-0 Johan Elmander
Bolton: Jaaskelainen, Steinsson, Cahill, Knight,Samuel (Basham 85), Lee, Ricketts, Muamba, Cohen,Kevin Davies (Riga 88), Klasnic (Elmander 76).
Sheff Utd: Bunn, Walker, Morgan, Fortune, Taylor, Harper,Montgomery, Quinn (Ward 71), Williamson (Cresswell 75),Henderson, Camara (Evans 80).

Cardiff - Leicester 4-2
1-0 Jay Bothroyd
1-1 Michael Morrison
1-2 Dany N'Guessan
2-2 Pete Whittingham
3-2 Chris Burke
4-2 Ross McCormack
Cardiff: Marshall, Kennedy, Hudson, Quinn (Burke 61), Gerrard,Whittingham, Ledley, Blake, McCormack, Chopra, Bothroyd.
Leicester: Weale, McGivern, Morrison, Brown, Hobbs, Oakley,N'Guessan, Wellens, Gallagher, Waghorn (Fryatt 82), Kermorgant.

Derby - Doncaster 1-0
1-0 James McEveley
Derby: Bywater, Hunt, Barker, Buxton, Moxey (McEveley 77),Green, Pearson, Savage, Lee Johnson, Porter (Hulse 75),Davies (Commons 65).
Doncaster: Sullivan, Chambers, Shackell (Hird 55), O'Connor,Roberts, Oster, Mark Wilson (Heffernan 90), Stock,Shiels (Guy 77), Sharp, Coppinger.

Notts County - Wigan 2-2
1-0 Lee Hughes
2-0 Ben Davies
2-1 Jason Scotland
2-2 Ben Watson
Notts County: Schmeichel, Thompson, Lee, Hunt, Clapham,Westcarr (Hawley 84), Ravenhill (Rodgers 67), Bishop, Jackson,Davies, Hughes.
Wigan: Stojkovic, Amaya (Gohouri 46), Bramble, Boyce, Figueroa,Sinclair (N'Zogbia 70), Gomez (Watson 70), Diame, McCarthy,Scotland, Rodallega.

Portsmouth - Sunderland 2-1
0-1 Darren Bent
1-1 John Utaka
2-1 John Utaka
Portsmouth: Begovic, Vanden Borre, Kaboul, Wilson, Hreidarsson,Brown (Basinas 9), Diop (Mullins 68), Mokoena, Boateng, Utaka,Piquionne (Webber 90).
Sunderland: Gordon, Bardsley (Healy 85), Da Silva, Turner,Richardson, Henderson, Cana, Meyler (Reid 72), Zenden,Jones (Campbell 80), Bent.

Southampton - Ipswich 2-1
1-0 Wayne Thomas
2-0 Michail Antonio
2-1 Pablo Counago
Southampton: Davis, Thomas, Perry, Jaidi, Mills, Lallana,Wotton (Lancashire 87), James (Gillett 70), Holmes, Lambert,Barnard (Antonio 70).
Ipswich: Lee-Barrett, Rosenior, McAuley, Delaney, Peters,Edwards (Martin 65), Leadbitter, Garvan, Colback,Walters (Counago 46), John (Priskin 58).

West Brom - Newcastle 4-2
1-0 Jonas Olsson
2-0 Graeme Dorrans (str)
2-1 Andy Carroll
3-1 Graeme Dorrans
4-1 Jerome Thomas
4-2 Andy Carroll
West Brom: Carson, Jara, Olsson, Tamas, Cech,Brunt (Zuiverloon 67), Dorrans, Koren, Mulumbu,Thomas (Mattock 77), Bednar (Miller 77).
Newcastle: Krul, Ryan Taylor, Coloccini, Kadar, Jose Enrique,Gutierrez, Smith, Guthrie (Donaldson 81), Pancrate (Ameobi 46),Nolan, Carroll, Ameobi (Ranger 79).

Wolverhampton - Crystal Palace 2-2
0-1 Alan Lee
1-1 David Jones
1-2 Darren Ambrose
2-2 Ronald Zubar
Wolverhampton: Hennessey, Zubar, Berra, Mancienne,Elokobi (Stephen Ward 72), Foley, Henry, David Jones,Surman (Mujangi Bia 63), Ebanks-Blake (Doyle 63), Vokes.
Crystal Palace: Speroni, Butterfield, Davis (Lawrence 22),Ertl, Clyne, Ambrose, Danns, Derry, N'Diaye, Moses,Lee (Andrew 78).

Slik spilles åttedelsfinalene:
Wolverhampton/Crystal Palace - Aston Villa
Manchester City - Stoke
Derby - Birmingham
Bolton - Tottenham/Leeds
Chelsea - Cardiff
Fulham - Notts County/Wigan
Reading - West Bromwich
Southampton - Portsmouth

Kampene spilles 13. eller 14. februar.