Hangeland og Fulham viser fin hjemmeform for tiden. (Foto: SIMON DAWSON/AP)
Hangeland og Fulham viser fin hjemmeform for tiden. (Foto: SIMON DAWSON/AP)
Ståle Solbakken (Foto: FILIP SINGER/EPA)
Ståle Solbakken (Foto: FILIP SINGER/EPA)

Fulham møter de regjerende mesterne

«Norske» Fulham møter regjerende mester Sjaktar Donetsk i Europaligaen. Sjekk trekningen her!

Europa League i altomfotball.no

Brede Hangeland, Bjørn Helge Riise og Erik Nevland i Fulham skal i aksjon mot regjerende Uefa-cupmester Sjaktar Donetsk i 16-delsfinalen i Mesterligaen.

Det er klart etter fredagens trekning i Nyon i Sveits.

Ståle Solbakkens FC København trakk franske Marseille og risikerer dermed tøff motstand i kampen om å sikre seg plass i åttedelsfinalen.

Det ble imidlertid lettere motstand for Liverpool, som må ta til takke med spill i den nest gjeveste e-cupen etter å ha blitt slått ut av Mesterligaens gruppespill.

Rafael Benitez' menn møter Unirea Urziceni fra Romania.

John Arne Riise og Roma møter greske Panathinaikos.

Den «største» kampen i 16-delsfinalen blir trolig kampen mellom Ajax og Juventus som spilte Mesterliga-finalen så sent som i 1996.

16-delsfinaler:
Kamp 1: Rubin Kazan - Hapoel Tel-Aviv
Kamp 2: Atletic Bilbao - Anderlecht
Kamp 3: FC København - Marseille
Kamp 4: Panathinaikos - Roma
Kamp 5: Atletico Madrid - Galatasaray**
Kamp 6: Ajax - Juventus
Kamp 7: Club Brugge - Valencia
Kamp 8: Fulham - Sjaktar Donetsk
Kamp 9: Liverpool - Unirea Urziceni
kamp 10: Hamburg - PSV Eindhoven
Kamp 11: Villarreal - Wolfsburg
Kamp 12: Standard Liege - Salzburg
Kamp 13: Twente - Werder Bremen
Kamp 14: Lille - Fenerbahçe
Kamp 15: Everton - Sporting*
Kamp 16: Hertha Berlin - Benfica**

Kampene spilles 18.(16.*) og 25.(23.**) februar.

8-delsfinaler:
Kamp 1: Vinner kamp 10 - vinner kamp 2
Kamp 2: Vinner kamp 1 - vinner kamp 11
Kamp 3: Vinner kamp 5 - vinner kamp 15
Kamp 4: Vinner kamp 16 - vinner kamp 3
Kamp 5: Vinner kamp 4 - vinner kamp 12
Kamp 6: Vinner kamp 14 - vinner kamp 9
Kamp 7: Vinner kamp 6 - vinner kamp 8
Kamp 8: Vinner kamp 7 - vinner kamp 13

Kampene spilles 11. og 18. mars.