
Overrasker med podcast-samarbeid
Rockelegenden Bruce Springsteen og tidligere president Barack Obama snakker om flere ulike temaer i sin nye podcast.
Mandag slapp strømmetjenesten Spotify de to første episodene i tidligere president Barack Obama og rockelegenden Bruce Springsteen sin nye podcast «Renegades: Born in the USA».
Presidenten og rockeren møttes for første gang i 2008 under et valgkamparrangement, og har senere utviklet et varmt vennskap. Nå overrasker de med et nytt samarbeid.
Det skriver New York Times.
Resultat av flere samtaler
Podcast-serien er et resultat av en rekke samtaler mellom Springsteen og Obama tatt opp i Springsteen sitt hjemmestudio i New Jersey mellom juli i desember i fjor.
De to superstjernene diskuterer temaer som rase, farsrollen og den dype splittelsen som har oppstått i det amerikanske samfunnet i forbindelse med president-valget.
– Jeg og Bruce har vært på våre egne parallelle reiser. Men vi deler fortsatt en grunnleggende tro på at det amerikanske idealet, sier Obama i den første episoden.
Stikk til Trump
Til tross for at podcasten gjør et forsøk på å forstå splittelsene i det amerikanske samfunnet, unngår Obama og Springsteen i størst mulig grad politikk og holder seg til personlige historier.
Men Obamas syn på sin etterfølger Donald Trump ble tydelig allerede i den første episoden.
– I tre år har jeg vært nødt til å se på en etterfølger som var fullstendig motstander av alt jeg trodde på. Og jeg var også vitne til et land som så ut til å bli sintere og mer splittet for hver dag som gikk, sier Obama i episoden.