
Person siktet for drapsforsøk
En person er skadet og en person er siktet for drapsforsøk etter det politiet kaller «en alvorlig hendelse» i Sandnes tirsdag.
Én person er pågrepet og en person er skadet etter det politiet kaller «en alvorlig hendelse» i Sandnes tirsdag.
– Jeg kan bekrefte at en person er skadet og kjørt til sykehus og at en person er pågrepet etter en alvorlig hendelse, sier innsatsleder Runar Heggen i politiet til Aftenbladet.

Utenom det ønsker ikke politiet ennå å kommentere hendelsen ytterligere.
Sperret av boligen
Politiet har sperret av boligen i Sandnes hvor hendelsen skal ha funnet sted.
Store politistyrker er på stedet, blant annet politiets krimteknikere.
Det søkes også med politihund rundt boligen.
Mann siktet
Politiet opplyser i en pressemelding at en mann er siktet for drapsforsøk.
Mannen som var på stedet da politiet kom er siktet for drapsforsøk.
– Etterforskningen er i en tidlig fase, og politiet ber derfor om forståelse for at en på nåværende tidspunkt ikke kan gå ut med flere opplysninger i saken.
– Vi kan ikke kommentere hvilken relasjon fornærmede og siktede har, eller hva som er foranledningen til hendelsen. Politiet har nå fokus på å finne ut hva som har skjedd. Det pågår kriminaltekniske undersøkelser, i tillegg til at vi naturligvis ønsker å snakke mer med de involverte og eventuelle vitner, forklarer jourhavende jurist Mads Lerum, og legger til at politiet vil dele mer informasjon i saken så snart de kan.
