Gikk amok med brannsluknings-apparat – politiet måtte bruke pepperspray og strømpistol
En mann truet og angrep politiet med et brannslukningsapparat i Sandnes lørdag morgen.
Politiet i Sør-Vest rykket opprinnelig ut til en melding om skadeverk på en adresse i Sandnes lørdag morgen.
– Da patruljen ankom stedet treffer de på en mann som fremstår ustabil og som er en kjenning av politiet fra før. Han sitter i en bil, som vi blokkerer av ved hjelp av vår politibil, forteller operasjonsleder Jøran Solheim.
Da svarte mannen med å gå til angrep på politiet.
– Det blir det en situasjon hvor vedkommende bruker et brannslukningsapparat mot politiet. Vedkommende kaster også verktøy mot betjentene, sier operasjonslederen.
Mannen fortsatte å motsette seg politiet, så patruljen så seg derfor nødt til å ringe etter forsterkninger.
– Vi får straks flere ressurser på stedet. Vi brukte først pepperspray på vedkommende i håp om å få kontroll på han, men da det ikke fungerte, brukte vi elektrosjokkvåpen, sier Solheim.
Mistenkte ble deretter pågrepet.
– Det er kontroll på stedet nå. Hverken politiet eller den mistenkte mannen ble skadd i hendelsen, men mannen blir sendt til legevakten for vurdering, sier operasjonslederen.
Politiet har opprettet straffesak.
Politidistriktet meldte om hendelsen på Twitter klokken 09.43.