Eldre kvinne funnet død etter boligbrann i Troms
En eldre kvinne ble lørdag kveld funnet død etter en boligbrann i Rossfjord i Troms.
Klokken 12.33 lørdag fikk politiet melding om brann i en enebolig i Rossfjord i Lenvik i Troms.
– Det er full overtenning i huset. Brann og ambulanse er på stedet, og vi har foretatt evakuering av de nærmeste husene, sa operasjonsleder Morten Augensen i Troms politidistrikt til TV 2.
Funnet død
En eldre kvinne var den eneste registrerte beboeren i boligen.
Klokken 18.30 opplyser politiet at de, sammen med brannmannskaper, har tatt seg inn i boligen og funnet en kvinne død.
– Kvinnens identitet er ikke bragt på det rene, men de pårørende til den eldre kvinnen som er registrert med adresse i huset er varslet om funnet, opplyser politiet.
Vil bli etterforsket
Klokken 16 opplyste politiet at brannen var slukket, men brannåstedet var da for varmt til at brannmannskaper kunne gå inn.
– Det jobbes iherdig med å kjøle ned stedet, slik at det blir forsvarlig for røykdykkerne å gå inn i brannruinene for å søke etter kvinnen der, sa operasjonsleder Per Arve Aas i 16-tiden.
Politiet opplyser at det var ingen direkte vitner til brannen.
Politiets kriminaltekniker er i gang med undersøkelser på stedet og brannen vil bli etterforsket.
— Troms politidistrikt (@polititroms) October 5, 2019
Politiets kriminaltekniker er i gang med undersøkelser på stedet og brannen vil bli etterforsket.