Mann ranet med kniv i Bergen
En person skal ha blitt ranet med kniv i Fjøsangerveien i Bergen natt til onsdag, opplyser Vest politidistrikt på Twitter.
Fornærmede har blitt ranet for penger og mobiltelefon og ble truet med kniv under ranet, men skal ikke være fysisk skadet.
– Vi fikk inn meldingen klokken 3 i natt. Ranet har skjedd ute på gaten ved Danmarks plass. Mistenkte er ukjent for fornærmede, sier operasjonsleder Stein Rune Halleraker til TV 2 tidlig onsdag morgen.
Politiet har søkt i området etter den mistenkte gjerningsmannen med flere patruljer og hund, men har i morgentimene avsluttet det operative søket.
Den mistenkte er en mann i 20-40-årene, ca 170-180 cm høy, lys i huden, iført svart boblejakke og grå joggebukse. Mistenkte løp mot Løvstakken.
Ingen vitner har så langt meldt seg i saken. Folk som har tips i saken bes kontakte politiet på 02800.