– Vi har valgt å stole på ham
Denne uken skal voldtektstiltalt Molde-spiller i retten.
Se hvordan Molde banket Brann i Sportsnyhetene i vinduet øverst!
Molde feide serieleder Brann av banen for andre gang på seks uker, men alt er likevel ikke idyll i «Rosenes by».
Denne uken skal nemlig en av klubbens førstelagsspillere møte i Romsdal tingrett, tiltalt for å ha voldtatt ei jente som ifølge tiltalebeslutningen var «ute av stand til å motsette seg handlingen på grunn av søvntilstand og/eller beruselse».
Det er satt av to dager til rettssaken, tirsdag og onsdag.
Molde-trener Ole Gunnar Solskjær svarer slik på spørsmål om hvordan den nært forestående rettssaken påvirker gruppa:
– Det er klart at de involverte er spent på en sånn sak, den har ligget der lenge. Vi får vente og se utfallet av den.
– Er det en ubehagelig situasjon å være i?
– En sånn situasjon er ikke kjekk. Gutten har håndtert situasjonen veldig bra med tanke på det sportslige, som jeg har med å gjøre. Klubben tok et valg på at han kunne brukes, og da har jeg brukt ham, svarer Solskjær.

Mener Håland er aktuell for landslaget etter Brann-slakt
Solskjær avviser dermed at han har hatt betenkeligheter med å benytte en spiller som er tiltalt for en så alvorlig forbrytelse.
– Vi har valgt å stole og tro på ham, sier Molde-treneren.
– Skal ikke foregripe begivenhetens gang
– Har klubben tatt stilling til hva man gjør hvis han kjennes skyldig i Romsdal tingrett?
– Det må du nesten spørre klubben om, men det regner jeg med at den har.
– Og da er det uaktuelt at han spiller mer for Molde?

Voldtektstiltalt Molde-spiller vurderte å saksøke Petter Northug
– Vi skal ikke foregripe begivenhetenes gang. Nå skal vi først se hva retten finner ut, svarer Solskjær.
TV 2 møtte også administrerende direktør Øystein Neerland utenfor stadion etter kampslutt. Han ønsket ikke å uttale seg, men står på vitnelisten i saken.
Det gjør skal også to andre Eliteserie-spillere. Forbrytelsen Molde-spilleren er tiltalt for, skal ha skjedd natt til søndag 14. mai i 2017.
– Vi står bak ham
Kaptein Ruben Gabrielsen sier at spillergruppa er upåvirket av at en lagkamerat kan bli dømt for voldtekt.
– Det påvirker oss ikke i det hele tatt. Vi står bak ham, og så får vi vente og se hva som skjer. Vi får ikke gjort noe med det, rett og slett, sier Gabrielsen.
– Er dere bekymret med tanke på utfallet?
– Nei, vi tenker ikke så mye på det. Vi sitter og ser på akkurat som dere. Vi håper det går bra, svarer Molde-kapteinen.