BLANT DE NOMINERTE: Mande Sayouba, fire mann i denne RBK-gjengen og Iver Fossum er nominert i forskjellige kategorier. Foto: Scanpix/montasje
BLANT DE NOMINERTE: Mande Sayouba, fire mann i denne RBK-gjengen og Iver Fossum er nominert i forskjellige kategorier. Foto: Scanpix/montasje

Dette er de nominerte til Gullballen

Seks Rosenborg-spillere er blant de tolv nominerte på spillersiden.
Se alle kategoriene og alle de nominerte her!

Denne artikkelen er over ett år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Den norske fotballsesongen nærmer seg slutten, og i samarbeid med Norges Fotballforbund og Norsk Toppfotball kårer TV 2 i år igjen vinnerne av Gullballen.

Nå kan du være med å stemme frem de beste fotballspillerne i Tippeligaen og OBOS-ligaen og samtidig vinne flotte premier.

Klikk her for å gå direkte til avstemmingen og se de ulike kandidatene!

Les mer: Her finner du info om premier og juryen

Her kan du stemme på følgende priser: Årets keeper i Tippeligaen, Årets forsvarsspiller i Tippeligaen, Årets midtbanespiller i Tippeligaen, Årets Angrepsspiller i Tippeligaen, Årets trener i Tippeligaen, Årets dommer i Tippeligaen, Årets unge talent i Tippeligaen (Må være født etter 31.12.1995).

Resultatene fra folkets avstemming teller 1/3, kapteinene i Tippeligaen og OBOS-ligaen skal stemme på sine favoritter som utgjør 1/3 av prisene og i tillegg teller juryens resultat 1/3.

I tillegg til dette skal også prisen årets spiller i Tippeligaen deles ut, men denne avgjøres av juryen.

Her er alle de nominerte:

Årets keeper i Tippeligaen:
• Ørjan Håskjold Nyland (Molde)
• André Hansen (Rosenborg)
• Mande Sayouba (Stabæk)

Årets forsvarsspiller i Tippeligaen:
• Jonas Svensson (Rosenborg)
• Vieux Yakhya Sané (Bodø/Glimt)
• Vegard Forren (Molde)

Årets midtbanespiller i Tippeligaen:
• Iver Fossum (Strømsgodset)
• Ole Kristian Selnæs (Rosenborg)
• Mike Jensen (Rosenborg)

Årets angrepsspiller i Tippeligaen:
• Pål André Helland (Rosenborg)
• Adama Diomande (Stabæk)
• Alexander Søderlund (Rosenborg)

Årets trener i Tippeligaen:
• Kåre Ingebrigtsen (Rosenborg)
• Jan Halvor Halvorsen (Bodø/Glimt)
• Bob Bradley (Stabæk)

Årets dommer i Tippeligaen:
• Anders Johansen
• Dag Vidar Hafsås
• Svein Oddvar Moen

Årets unge talent i Tippeligaen:
• Iver Fossum (Strømsgodset)
• Sander Svendsen (Molde)
• Kristoffer Ajer (Start)

Årets spiller i OBOS-ligaen:
• Babacar Sarr (Sogndal)
• Fredrik Haugen (Brann)
• Pontus Engblom (Sandnes Ulf)