TV 2 har sikret seg rettighetene til VM i innebandy i Sverige.
Innebandy arrangeres i det som regnes som sportens fødeland med Gøteborg som vertskapsby.

Sverige topper verdensrankingen i både herre- og kvinneklassen. 

Det svenske herrelandslaget har vunnet sju av de ni VM som har vært avholdt, de er regjerende mestere etter å ha slått Finland i finalen i 2012. I 2010 var det imidlertid finnene som stakk av med gullet på hjemmebane.

Norge er rangert som verdens femte beste lag før starten av mesterskapet, men vil få knallhard kamp av et sveitsisk og tsjekkisk lag på fremmarsj. Laget viste imidlertid positive takter mot Sverige i generalprøven, selv om det til slutt ble tap 3-10.

Sendingene starter allerede førstkommende lørdag der du kan se Norges åpningskamp mot Tsjekkia på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo fra kl. 19:40. Kommentatorer er Jørgen Klem og tidligere VM-finaledommer Kim Jørstad.

Slik ser VM-gruppene ut (verdensranking i parantes).

Gruppe A
Sverige (1)
Finland (2)
Latvia (6)
Tyskland (7)

Gruppe B
Sveits (3)
Tjekkia (4)
Norge (5)
Estland (8)

Gruppe C
Slovakia (12)
Japan (13)
USA (19)
Sør-Korea (20)

Gruppe D
Russland (9)
Canada (11)
Danmark (14)
Australia (17)

Norges første gruppespillkamp mot Tsjekkia sendes på TV 2 Sportskanalen og TV 2 Sumo. TV 2 har rettigheter til å sende alle sluttspillkampene, og vi vil komme med mer informasjon på et senere tidspunkt om de øvrige TV-kampene etterhvert som Norges skjebne blir klar i turneringen. 

Her er troppen som skal representere Norge:

Målvakt:
Markus Jelsnes (Sarpsborg)
Christer Rönnmark (Tunet)

KØLLEKAMP: TV 2 har sikret seg rettighetene til å sende årets VM i innebandy. (AP Photo/Keystone, Walter Bieri)
KØLLEKAMP: TV 2 har sikret seg rettighetene til å sende årets VM i innebandy. (AP Photo/Keystone, Walter Bieri)

Back:
Erik Nielsen De Santana (Bækkelaget)
Thomas Rognlien (Gjelleråsen)
Martin Isnes Kvisvik (Greåker)
Daniel Gidske (Mullsjö)
Jonas Gustavsen (Slevik)
Geir Vidar Pedersen (Slevik)
Patrick Martinsen (Sveiva)

Senter:
Ketil Kronberg (Dalen)
Espen Haugen Evensen (Gjelleråsen)
Thomas Stræte (Slevik)
Fredrik Hoff Eriksen (Tunet)

Løper:
Christoffer Nilsson (Arvika)
Lars Erik Torp (Greåker)
Willy Fauskanger (Greåker)
Glen Evensen (Slevik)
Ole Martin Skau Jansson (Tunet)
Ole Mossin Olesen (Tunet)
Sindre Bjerknes (Tunet)

Vis flere