Norgesaktuelle Britneys skandaleliv
Etter ti år med skandaler, brudd, oppturer og nedturer gjester Britney (32) igjen Norge.
Britney Spears liv har vært en berg-og-dalbane. Hun svever ikke lenge på en rosa sky, før hun er nede i en dyp dal. Opp - og nedturene har vært utallige i Britneys karriere, men nå ser det ut til å ha lysnet igjen... eller?
Til Oslo i dag
Nylig slo hun opp med ekskjæresten David Lucado etter en utroskapsskandale. Bare uker etter lanserer hun sin nye undertøyskolleksjon, og reiser Europa rundt for å promotere den. Fredag gjester hun Ekebergrestauranten i Oslo, hvor hun skal vise Norge sin nye, sexy undertøyskolleksjon.
Man trenger ikke grave dypt for å finne nedturene i Britneys liv. Hun har vært skilt flere ganger, hun har slitt psykisk, og hun har opplevd et enormt press som 90-tallets største og mest ettertraktede popstjerne.
Stor suksess
Britney havner på listen over verdens mestselgende artister, og gjorde størst suksess med albumet «...Oops! I did it again», med over 20 millioner solgte eksemplarer.
Britney Spears giftet seg med Kevin Federline i 2004. Sammen fikk de to sønner, men bare få år etter bryllupet raknet ekteskapet, og Kevin krevde eneomsorg for barna.
Psykisk syk
Etter skilsmissen fikk Britney en psykisk knekk, og i 2008 ble hun innlagt på rehab. Bildene av popstjernen med et glattbarbert hode gikk verden rundt, og nedturen ble blåst opp på alle forsider.