TIPPELIGAEN: Molde – Vålerenga sparker i gang Tippeligasesongen fredag 28. mars klokken 19 og vises på TV 2 Zebra.  Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB scanpix
TIPPELIGAEN: Molde – Vålerenga sparker i gang Tippeligasesongen fredag 28. mars klokken 19 og vises på TV 2 Zebra.  Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB scanpix

Molde - Vålerenga sparker i gang Tippeligaen

Sjekk når og hvor du kan se ditt lag i aksjon. Her er TV-kampene i Tippeligaens første åtte runder. 

I slutten av mars er endelig Tippeligaen i gang igjen. Sesongens første kamp er det TV 2 Zebra-sendte oppgjøret mellom Molde og Vålerenga på Aker Stadion fredag 28. mars kl. 19.00

- Dette er en spennende åpning med mange attraktive oppgjør for både publikum, klubbene og rettighetshaverne TV 2 og C More. Vi gleder oss stort til Tippeliga-sesongen sparkes i gang med Molde-Vålerenga på TV 2 Zebra fredag 28. mars, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2 Sporten.

Noen av kampene er som vanlig flyttet fra ordinære kampdager på grunn av NM og helligdager.

- Vi er glade for å se at mandagskampen ikke er en fast spilledag, og NSA har forståelse for at det er en kabal som skal gå opp med NM og tett program i sesonginnledningen, sier Bjørnar Posse Sandboe i Norsk Supporterallianse. 

TV-kamper Tippeligaen:

Runde  1

28. mars kl. 19.00 Molde - Vålerenga    TV 2 Zebra
29. mars kl. 15.30 Haugesund - Lillestrøm   C More Fotball HD
29. mars kl. 18.00 Rosenborg - Viking   C More Fotball HD
30. mars kl. 15.30 Bodø/Glimt - Aalesund   C More Fotball HD
30. mars kl. 18.00 Sandnes Ulf - Odd   CMore Live
30. mars kl. 18.00 Stabæk - Sogndal   C More Live
30. mars kl. 18.00  Strømsgodset - Start   C More Fotball HD
30. mars kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Brann   TV 2 

Runde 2

4. april kl. 19.00 Viking - Strømsgodset    TV 2 Zebra
5. april kl. 15.30 Odd - Molde   C More Fotball HD
5. april kl. 18.00 Aalesund - Rosenborg    C More Fotball HD
6. april kl. 15.30 Start - Haugesund   C More Fotball HD
6. april kl. 18.00 Vålerenga - Bodø/Glimt   C More Fotball HD
6. april kl. 18.00 Sogndal - Sarpsborg 08   C More Live
6. april kl. 18.00 Lillestrøm - Sandnes Ulf   C More Live
6. april kl. 19.00 Brann - Stabæk   TV 2

Runde 3

11. april kl. 19.00 Sandnes Ulf – Brann   TV 2  Zebra
12. april kl. 15.00 Lillestrøm - Viking   C More Fotball HD
12. april kl. 18.00 Haugesund - Vålerenga   C More Fotball HD
13. april kl. 15.30 Stabæk - Molde   C More Fotball HD
13. april kl. 18.00 Bodø/Glimt - Sogndal   C More Live
13. april kl. 18.00 Strømsgodset - Aalesund   C More Fotball HD
13. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Start   C More Live
13. april kl. 19.00 Rosenborg - Odd   TV 2

Runde 4

21. april kl. 15:30: Viking - Haugesund TV 2 Zebra
21. april kl. 15:30: Vålerenga - Sandnes Ulf C More Fotball HD
21. april kl. 15:30: Aalesund - Start C More Fotball HD
21. april kl. 18:00: Brann - Lillestrøm C More Fotball HD
21. april kl. 18:00: Molde - Sarpsborg 08 C More Live
21. april kl. 18:00: Sogndal - Strømsgodset C More Live
21. april kl. 18:00: Odd - Stabæk C More Live
21. april kl. 19:00: Bodø/Glimt - Rosenborg TV 2

Runde 5

27. april kl. 15:30: Strømsgodset - Odd C More Fotball HD
27. april kl. 18:00: Rosenborg - Brann C More Fotball HD
27. april kl. 18:00: Stabæk - Bodø/Glimt C More Live
27. april kl. 18:00: Haugesund - Sogndal C More Live
27. april kl. 18:00: Sandnes Ulf - Molde C More Live
27. april kl. 19:00: Start - Viking TV 2
28. april kl. 19:00: Lillestrøm - Aalesund  C More Fotball HD
28. april kl. 19:00: Sarpsborg 08 - Vålerenga TV 2 Zebra

Runde 6

30. april kl. 19.00 Brann - Haugesund TV 2 Zebra
30. april kl. 19.00 Bodø/Glimt - Lillestrøm C More Fotball HD
1. mai kl. 15.30 Aalesund  - Viking C More Fotball HD
1. mai kl. 18.00 Molde - Start C More Live
1. mai kl. 18.00 Odd - Sarpsborg 08 C More Live
1. mai kl. 18.00 Vålerenga - Strømsgodset C More Fotball HD
1. mai kl. 18.00 Sandnes Ulf - Stabæk C More Live
1. mai kl. 19.00 Sogndal - Rosenborg TV 2

Runde 7

4. mai kl. 15.30 Haugesund - Aalesund C More Fotball HD
4. mai kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Sandnes Ulf C More Live
4. mai kl. 18.00 Rosenborg - Molde C More Fotball HD
4. mai kl. 18.00 Strømsgodset - Bodø/Glimt C More Live
4. mai kl. 18.00 Lillestrøm - Sogndal C More Live
4. mai kl. 18.00 Start - Brann TV 2
5. mai kl. 19.00 Viking - Odd C More Fotball HD
5. mai kl. 19.00 Stabæk - Vålerenga TV 2 Zebra

Runde 8

10. mai kl. 15.30 Bodø/Glimt - Haugesund C More Fotball HD
10. mai kl. 18.00 Aalesund - Brann C More Fotball HD
11. mai kl. 15.30 Odd - Lillestrøm C More Fotball HD
11. mai kl. 18.00 Vålerenga - Viking C More Fotball HD
11. mai kl. 18.00 Sogndal - Start C More Live
11. mai kl. 18.00 Stabæk - Sarpsborg 08 C More Live
11. mai kl. 19.00 Molde - Strømsgodset TV 2
12. mai kl. 19.00 Sandnes Ulf - Rosenborg TV 2 Zebra