Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
- Dette blir en av de tyngste TV 2-satsingene noensinne, sier programdirektør.
Glem «Idol» - nå er det «X Factor» som gjelder. Musikktalenter landet rundt får nå en unik sjanse til å gjøre drøm til virkelighet når storsatsingen «X Factor» kjøres i gang til høsten. Førstepremieren i «X Factor» er platekontrakt med Sony BMG, og auditionrundene blir holdt i april og mai.
Charlotte Thorstvedt skal være programleder, mens Mira Craig, Peter Peters og Jan Fredrik Karlsen er dommere.
Leona Lewis (23) slo igjennom via «X-factor» i England. © Stella
- Det har lenge vært på det rene at TV 2 har ønsket å fortsette med en form for musikk-konkurranse. Vi føler «X Factor» er riktig vei å gå, og har stor tro på konseptet. Dette kommer til å bli en av de tyngste underholdningssatsingene vi har hatt, sier Nils Ketil Andresen, programdirektør i TV 2.
Programmer som «Idol» og «Norske talenter» har de siste årene vært viktige utstillingsarenaer for en rekke nye norske artister, og flere av dem har i etterkant av sin deltakelse vært med på å prege norsk musikkliv.
«X Factor» tar det beste fra «Idol» ett steg videre, og TV 2s prosjektleder Rolf Wenell har som mål at dette skal bli Norges største musikk-konkurranse.
- «X Factor» setter fokus på muligheten til å oppfylle folks musikalske drømmer. Nå har det blitt stuerent å delta i talentshow som dette. «X Factor» vil være et unikt vindu for å vise frem talentet sitt, og en unik mulighet til å kunne oppfylle drømmen. Nå gjelder det å gripe den! sier Wenell og oppfordrer publikum til å melde seg på så fort som mulig.
Deltakerne får blant annet meget god oppfølging. Etter auditionrundene - når man har silt ut de beste - blir deltakerne delt inn i fire grupper: Én til hver dommer. Deltakerne får dermed svært profesjonell hjelp underveis, samtidig som konkurransen får en ekstradimensjon gjennom intern kniving dommerne imellom.
Simon Cowell - som sannsynligvis er verdens mest berømte realitydommer - er mannen bak «X Factor»-konseptet. Programmet har i løpet av fem sesonger blitt et av tidenes mest populære tv-show i England, og har fostret store stjerner som Leona Lewis, Shayne Ward, og nå sist Alexandra Burke.
I april og mai blir det avholdt auditionrunder i Bergen, Stavanger, Trondheim og Oslo. Du må fylle 16 i år for å delta, og det er ingen øvre aldersgrense. I tillegg til soloartister, har også vokalgrupper mulighet til å melde seg på. Det er lov å spille et instrument mens man synger.
Konkrete datoer og steder vil snart lanseres på tv2underholdning.
| Publisert | 30.01.2009 06.09 |
| Oppdatert | 12.05.2009 12.15 |
Programtittel: X Factor 2010
Nasjonalitet: Norsk
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong: 2
Antall program denne sesong: 21
Programledere: Ravi og Guri Solberg
Dommere/mentorer: Jan Fredrik Karlsen, Marion Ravn, Elisabeth
Andreassen og Klaus Sonstad
Produsert av: Monster
Offisiell hjemmeside: tv2underholdning.no/xfactor
Premiere på TV 2: Fredager kl. 19:30.
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
BMW Gran Coupe M6: Joakim fisket fram mobilen da han så denne
Det ble en lunsjpause utenom det vanlige.
Martin Halla vant «The Voice»: – Det er helt sprøtt!
Se intervjuer med vinneren, mentorene og finalistene her.
Pristest: Vi fikk halvparten av spotpris for gullet vårt av GullAdam
GullAdam: – Vi gir ikke dårlige priser.
Plutselig var Karins gull verdt 22.000 kr mer
Visste ikke GullAdam hva rent gull var sist de sjekket?
– Det er vanskelig når man ikke vet så mye om sykdommen
Dramatisk sesongavslutning på «Hotel Cæsar».
Athena fra «Paradise Hotel»: – Jeg skulle veldig gjerne ha gjort ting annerledes
Her blir du sommerens partykonge
Banankaka inneholder 49 ingredienser – men ikke banan
Sjekk denne nakenglippen i boligannonsen
«Filmkameratene» legger seg flat etter nazi-tabbe
23.18
The Voice-Martins kjæreste: – Det er veldig uvirkelig
Vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
23.01
Hanne: – Alle står og griner når Martin synger
Unner Martin Halla seieren i «The Voice».
21.52
Martin Halla vant «The Voice»: – Det er helt sprøtt!
Se intervjuer med vinneren, mentorene og finalistene her.
21.51
Kjendisene snakker om The Voice-finalen
Topp stemning på The Voice sitt finaleshow i kveld. Anne Holt, Karpe Diem og Yosef spre...
21.22
Aleksander: – Vi frykter konkurranseudyret Martin
21.20
Slik kan du lures til å spise mindre
20.33
Bli med backstage i «The Voice»-finalen NÅ!
20.25
– Jeg ble helt blåst i bakken
|
'X Factor ® FremantleMedia Ltd & Simco Ltd. Licensed by FremantleMedia Enterprises. www.fremantlemedia.com |
