Flere vestlendinger med x-faktor
Tanita Kolsås er en av de mange deltakerne vi møter i torsdagens «X Factor» fra Bergen.  © TV 2

Flere vestlendinger med x-faktor

Opplev mer «X Factor» fra auditionrunden i Bergen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Under «X Factor»-premieren sist fredag fikk vi se første runde fra Bergen. Kommende torsdag klokken 20.00 er det klart for siste Bergen-audition, og dette er noen av deltakerne vi får møte.

Richard Myhre Gåssand i aksjon på «X Factor»-scenen.Richard Myhre Gåssand i aksjon på «X Factor»-scenen. © TV 2 Richard Myhre Gåssand (17) fra Os utenfor Bergen synger til vanlig i metalband, og håper å kunne overbevise dommerne som soloartist med sin versjon av Nickelbacks «How you remind me». Det som er sikkert, er at han gjør inntrykk på ungjentene i salen – allerede før første strofe. Om det er nok til å gå videre, gjenstår å se.

Andreas Furdal (16) kommer fra Sveio utenfor Haugesund, og har rapperen og sangeren Akon som sitt store forbilde. Med seg til Bergen har han egen låt, med egne beats, og håper å kunne gjøre inntrykk på «X Factor»-dommerne med «Rollin' on the top».

Test sangstemmen din på «Be A Star»!

Tanita Kolås (21) kommer fra Seim nord for Bergen. Sang og musikk er noe av det vitigste i livet hennes, og hun har et håp om at «X Factor» kanskje kan hjelpe henne med å få oppfylt drømmen om å kunne leve av musikken. Hun har valgt å synge Amanda Marshalls «Let it rain» på audition. Dommerne er splittet i sine meninger om Tanitas fremføring.

Dilsa Calimli (28) kommer fra Oslo, men har tyrkiske foreldre. Dilsa har jobbet målrettet med musikk i flere år, og for henne betyr det å gå videre i «X Factor» nok mer enn for de fleste. Hun er siste deltaker ut på audition i Bergen, og etter en hel dag med venting skal hun forsøke å overbevise juryen med sin versjon av Solomon Burkes «Cry to me». Dilsa er redd hun skal bli for nervøs, men håper hun klarer å holde roen, slik at hun klarer å vise hva som bor i henne musikalsk.

Se «X Factor» torsdager og fredager klokken 20.00 på TV 2!

Les mer om «X Factor» her!

X Factor

Programtittel: X Factor 2010
Nasjonalitet: Norsk
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong: 2
Antall program denne sesong: 21
Programledere: Ravi og Guri Solberg
Dommere/mentorer: Jan Fredrik Karlsen, Marion Ravn, Elisabeth Andreassen og Klaus Sonstad
Produsert av: Monster
Offisiell hjemmeside: tv2underholdning.no/xfactor
Premiere på TV 2: Fredager kl. 19:30.

Les også:
650.000 så X Factor-premieren
650.000 så X Factor-premieren

– Vi har god tro på fortsettelsen.

Få X Factor-appen på din iPhone
Få X Factor-appen på din iPhone

Last den ned her!

Ravi advarer X Factor-deltakerne etter VGs Marion-slakt
Ravi advarer X Factor-deltakerne etter VGs Marion-slakt

– Du må være forberedt på rein ondskap.

Du kan bli sangstjerne på nett
Du kan bli sangstjerne på nett

Syng via PC-en eller mobilen og vinn studioinnspilling.

 
   
freemantle 'X Factor ® FremantleMedia Ltd & Simco Ltd. Licensed by FremantleMedia Enterprises. www.fremantlemedia.com
reklame