– Jeg merker at vi er mer nervøse
Avgjørende øyeblikk under den andre direktesendte «X Factor»-sendingen. Foto: Thomas Reisæter © TV 2

– Jeg merker at vi er mer nervøse

I kveld blir nok en «X Factor»-deltaker sendt hjem.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

De ti gjenværende «X Factor»-finalistene tar en musikalsk mimretur tilbake til barndommen under kveldens direktesending.

Mo (18) skal i kveld fremføre «Heal The World» av sin store barndomshelt Michael Jackson, noe han ser frem til.

– Temaet i kveld er jo barndom, og den sangen har betydd veldig mye for meg. Den har hjulpet meg mye, og den sangen kan hjelpe alle mennesker. Den gjør meg glad! Jeg har elsket den sangen siden jeg var fire år gammel, sier Mo.

– Det er en ære å synge «Heal The World».

Se hva alle «X Factor»-finalistene skal synge!

Mo sammen med sin mor.Mo sammen med sin mor. Foto: Thomas Reisæter © TV 2

– Merker at vi er mer nervøse

I første livesending måtte Klaus Sonstads gruppe 2 Elements forlate «X Factor», og sist fredag var det Jan Fredrik Karlsens deltaker Tanita Kolås som røk ut.

Alle de ti gjenværende finalistene vet at det kan være deres tur i kveld.

– Det er fortsatt veldig god stemning mellom alle sammen, men jeg merker at vi er mer nervøse, fordi vi vet aldri hvem som går ut neste gang. Det beste er å gi alt hver fredag, og ikke tenke på det negative. Man må aldri gi opp! Jeg blir alltid trist når noen sendes hjem, men jeg kan ikke tenke for mye på det. Jeg må fokusere på hva jeg skal gjøre, sier Mo.

I kveld skal seerne stemme på sine favoritter, og de to med færrest stemmer må synge om igjen. Så er det opp til dommerne å bestemme hvem av dem som må forlate konkurransen.

Se «X Factor» fredag klokken 19:30 på TV 2!

Les mer om «X Factor» her!

X Factor

Programtittel: X Factor 2010
Nasjonalitet: Norsk
Sjanger: Underholdningsprogram
Sesong: 2
Antall program denne sesong: 21
Programledere: Ravi og Guri Solberg
Dommere/mentorer: Jan Fredrik Karlsen, Marion Ravn, Elisabeth Andreassen og Klaus Sonstad
Produsert av: Monster
Offisiell hjemmeside: tv2underholdning.no/xfactor
Premiere på TV 2: Fredager kl. 19:30.

Les også:
Dette sang X Factor-finalistene
Dette sang X Factor-finalistene

Sang låter fra barndommen.

Her viser X Factor-Atle frem tatoveringene
Her viser X Factor-Atle frem tatoveringene

X Factor-finalistene trenger din hjelp
X Factor-finalistene trenger din hjelp

Bli med på moroa!

 
   
freemantle 'X Factor ® FremantleMedia Ltd & Simco Ltd. Licensed by FremantleMedia Enterprises. www.fremantlemedia.com
reklame