Mer Wallander på TV 2
TV 2 fortsetter å vise filmer med Wallander mandager.
Filmene med Wallander, som sendes nå i høst, inngår i serien med Krister Henriksson som Kurt Wallander, og er regissert av danske Peter Flint. Manuset er basert på nyskrevet materiale av Henning Mankell.
TV 2 viser på mandagene fremover flere filmer, fordelt på to episoder hver, med Wallander.
Mandag 25. august vises den andre av de to episodene i "Wallander: Luftslottet". Den første ble sendt mandag 18. august. Det handler om drap for penger:
En mann blir funnet død like etter å ha tømt bankkontoen sin for 20 millioner kroner.
Mannens hunder blir funnet drept sammen med ham, og pengene er sporløst forsvunnet.
Mistanken rettes snart mot mannens nabo, men når også naboen og hans familie blir funnet døde, mister politet alle holdepunkter.
Kurt Wallander og hans kollegaer innser at hvem som helst i det idylliske villestrøket Soldala kan stå bak drapene.
Norsk tittel: Wallander: Luftslottet
Nasjonalitet: Svensk
Sjanger: Spenningsserie
Skuespillere: Krister Henriksson, Johanna Sällström, Ola Rapace
| Publisert | 20.08.2008 20.29 |
| Oppdatert | 20.08.2008 20.30 |
Sendetid: 25.08.2008 21:40
Programinfo: Far og datter Wallander løser krimgåter sammen i filmatiseringen av Henning Mankells populære bøker.
Episode: 2 av 2
Rolleliste: Krister Henriksson, Johanna Sällström, Ola Rapace
Sjanger: spenningsserie
Nasjonalitet: Svensk
Teksting: Normal teksting
Reprise: Nei

