«Sunt og godt» er tilbake

De neste seks ukene skal Cathrine Borchsenius gi deg sunne og gode tips.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I sesongens første episode av «Sunt og godt» skal det handle om sjokolade. Er du en av dem som elsker sjokolade? Er det mulig å bli avhengig av sjokolade?

Kristoffer vil ha pappa ut av sofaen

I tirsdagens episode møter vi ni år gamle Kristoffer Rørvik og familien hans.

Kristoffer synes at faren Petter har fått for stor mage og er grundig lei av at pappa ofte er slapp og ligger på sofaen og stapper i seg sjokolade. Kristoffer vil ha en forandring på hjemmebane og får god hjelp av ernæringseksperten Cathrine Borchsenius.

Klarer pappa å slutte med sjokolade slik at magen blir mindre og humøret stiger? Mesterkokken Fredrik Hald viser oss hvordan vi kan tilbrede retter med sjokolade som faktisk er sunt.

Dette er «Sunt og godt»

Programleder og ernæringsfysiolog Cathrine Borchsenius inspirerer til hverdagsmat, gastronomisk nytelse, spenstigere livsstil og aktiviteter som gir økt overskudd i et lengre liv.

«Sunt og godt» er et livsstilsprogram som presenterer utfordringer vi kjenner oss igjen i, fordi situasjonene er hentet fra vanlige folks hverdag. Hver tirsdag i seks uker fremover møter vi nye mennesker med nye utfordringer.

Ekspert-Cathrine

Cathrine Borchsenius representerer det sunne, og lærer oss om ernæring, kosthold og mosjon i hvert program. Hvordan vi kan takle en stressende hverdag med riktig mat og livsstil, er noe av det hun ser på.

Cathrine er utdannet klinisk ernæringsfysiolog fra UiO, og har skrevet flere bøker om emnet. Hun har lang erfaring med kostveiledning og vektreduksjon, og har blant annet jobbet ved flere av landets sykehus og legesentre.

Se «Sunt og godt» tirsdager klokken 20.30.

Les også:
Med fokus på deg selv!
Med fokus på deg selv!

Jobb, barn og en travel hverdag kan fort gå utover vekten.

Cathrines råd
Cathrines råd

Trenger du noen enkle tips og triks for å bli litt sunnere? Cathrine hjelper deg her.

Arvelig vekt
Arvelig vekt

Overvekt er arvelig, det er ingen tvil om det.

- Prioriter deg selv!
- Prioriter deg selv!

Usikker på om du spiser riktig? Les svarene da Cathrine fra «Sunt og godt» svarte leserne i nettreff.

 
Comments powered by Disqus
reklame