- Mikkel er en brunstig okse
Hør frittalende GP-Josteins dom over «Skal vi danse»-kjendisene.
Tidligere Melodi Grand Prix-kommentator Jostein Pedersen har tidligere bedt Dronning Sonja finne seg en bedre plastisk kirurg og sagt at GP-yndlingen Carola har tomme øyne og et falskt smil.
Nå feller han dom over de fem gjenværende kjendisene i «Skal vi danse».
Se GP-Josteins dom i videoen øverst i saken.
(Saken fortsetter under bildet)
EN OKSE: Mikkel Gaup får skryt av den tidligere GP-kommentatoren Jostein Pedersen. Foto: Thomas Reisæter © TV 2
- Skvetter i stolen
Jostein bor i London, men følger «Skal vi danse»-sendingene med argusøyne fra sofaen likevel. For et år siden deltok han selv i TV-konkurransen, men måtte forlate parketten som førstemann. I år har han Mikkel Gaup som en av favorittene til å vinne.
- Mikkel Gaup har vært kanskje den største overraskelsen i denne sesongen av «Skal vi danse». I det ene øyeblikket fremstår han som en sart liten røsslyng på Finnmarksvidda og i neste øyeblikket er han en stor brunstokse som man skvetter litt i stolen av. Det er jo det som er artig om som er god underholdning, synes jeg.
Les mer: Slik stemmer du på din favoritt
Flos skjebne
Som mangeårig kommentator i Melodi Grand Prix har Jostein utviklet en skarp tunge. Intet unntak gjøres for de andre «Skal vi danse»-kjendisene.
- Gautes styrke er vel at han er nabogutten som du plutselig ser på fjernsyn. Men så er det jo det med nabogutten at han ikke er Fred Astaire da, så det blir litt pluss minus dette her. Siri har veldig god smak, men hennes valg av kjoler forstyrrer kanskje litt av danseopplevelsen. Man blir så forhekset av det fysiske, ler han.
Og i den tidligere fotballproffen Tore André Flo har Pedersen funnet sin likemann på parketten.
- Flo har skjebnen av å være «Skal vi danse»-historiens nest høyeste deltaker etter meg, sier 1.98 meter høye Jostein og ler.
- Men han har en mye mer elastisk kropp enn det jeg noen gang hadde.
Se hvem Jostein tror møtes i finalen i videovinduet øverst i saken.
| Publisert | 24.10.2008 08.55 |
| Oppdatert | 24.10.2008 23.36 |


