- Århundrets danseduell
Tor Fløysvik vurderer finalistene i «Skal vi danse - superfinale».
Fredag skal den beste danseren gjennom fire sesonger av «Skal vi danse» kåres.
Alexandra Kakurina skal igjen danse med programleder Kristian Ødegård. Det betyr at Guri Solberg leder programmet alene. I tillegg til tidligere vinnerpar dukker tidligere dansedommere opp igjen på fredag.
Trine Dehli Cleve, Tor Fløysvik og Christer Tornell får selskap av Trond Harr, Cecilie Brink Rygel og, for anledningen, Europa - og Verdensmester Raymond Myhrengen.
Les mer: Lader
opp til superfinale
Les også: -
Ingen tar dette som lek
Dommerne bestemmer
- Det blir definitivt århundrets danseduell i Norge. Jeg gleder meg vanvittig - det blir kjempegøy, sier den meritterte dansedommeren Tor Fløysvik.
Se Tor si sin mening om finalistene i videoen øverst i saken.
Det er ikke mulig for publikum å stemme i superfinalen i «Skal vi danse». Nå er det kun dommerne som avgjør hvem som kan smykke seg med tittelen som den beste danseren i «Skal vi danse» gjennom tidene.
Her er danseparene:
Sesong 1: Katrine Moholt og Bjørn Wettre Holthe.
Sesong 2: Kristian Ødegård og Alexandra Kakurina.
Sesong 3: Mona Grudt og Glenn Jørgen Sandaker (stepper inn for Tshawe
Baqua som er på turné).
Sesong 4: Lene Alexandra Øien og Tom-Erik Nilsen.
Se superfinalen på TV 2 fredag klokken 19.30. Les alt om «Skal vi danse» her.
| Publisert | 24.11.2008 19.30 |
| Oppdatert | 16.02.2009 12.20 |


